Konkursowa koncepcja na biuro Tétris nabrała kształtów

Będzie z pazurem. Geometria dynamizująca wnętrza, ostre kąty podświetlanych tafli sufitowych, nietypowe łamanie przestrzeni. Pokazujemy ewolucję koncepcji, która zwyciężyła w konkursie dla młodych architektów na nowe biuro Tétris w budynku Warsaw Spire.

Wizualizacja biura Tetris w Warszawie

Przypomnijmy, że konkurs pod koniec zeszłego roku wygrała pracownia Noname Architects -– niewielka, ale prężna firma, która stawia pierwsze kroki w środowisku projektowym - To pełni pasji młodzi ludzie, którzy do pracy podchodzą nie tylko z wyobraźnią, ale i solidnym warsztatem – mówi Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris. - Dlatego zaproponowaliśmy współprojektowanie naszego biura 3-osobowemu zespołowi pracowni Noname.

Nieprzypadkowo design nowego biura przynosi skojarzenia z geometrią wykreślną. - Szukaliśmy formy, która podkreśli naszą tożsamość. Jesteśmy budowniczymi, architektami i doradcami. W równej mierze interesują nas niuanse budowlane, jak i wizerunek, który dzięki naszym projektom oferujemy klientom – mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywna Tétris.

Biuro Tetris w Warsaw Spire

Elementem centralnym nowego biura będą recepcja i townhall. Przywita nas tu elegancka surowość, ostre kąty i lekka konstrukcja. Townhall, czyli otwarte miejsce do spotkań, zbudowany będzie na podeście. Przestrzeń tę ociepli zastosowanie drewna – w ażurowym parawanie oraz w obiciu słupów i ścian. Całość uzupełnią przytulne fotele i stoliki, stojące na lekkich, metalowych stelażach.

Najbardziej oryginalnym elementem tego wnętrza będzie autorski, dynamiczny sufit. Zbudowany będzie z płaszczyzn o zmiennej geometrii, które zaakcentują swoją lekkość podświetleniem.

- Relacje z Tétris układają się świetnie. My dostarczamy design i projekt wykonawczy, a Tétris występuje w roli „wielkiego brata”, który weryfikuje i koryguje założenia oraz przekłada wszystko na język budowlany - mówi Grzegorz Zając, architekt i team leader Noname Architects. Prace prowadzone są w modelu Deisgn & Build, dzięki czemu ustalenia z architektami są na bieżąco konfrontowane z wycenami materiałów i ekspertyzami wykonawczymi.

- Współpraca od samego początku z firmą budowlaną daje duży komfort. Mamy kompletne informacje, nie ma projektowania w ciemno, wszystko jest na miejscu weryfikowane i liczone. Nie ma stresu. Liczą się też personalne relacje i dobra komunikacja, która przyspiesza realizację całego projektu - uzupełnia Grzegorz Zając.

Nowe biuro Tétris zajmie 550 mkw powierzchni na 25. piętrze budynku Warsaw Spire. Premiera tej przestrzeni planowana jest na jesień.

Wizualizacja biura Tetris w Warszawie

O Tétris. Firma łączy potencjał światowego giganta w obszarze aranżacji wnętrz z 15 latami doświadczeń Neo Świat na polskim rynku. W portfolio Tétris znajdują się najbardziej prestiżowe wieżowce nowoczesnej panoramy Warszawy, jak Cosmopolitan, Rondo 1, WFC, Nowy Plac Unii, Focus czy Warsaw Spire. Firma jest promotorem modelu Design & Build, czyli kompleksowego podejścia do projektowania i wykonawstwa przestrzeni. Taki sposób pracy zapewnia synergię między wizją architekta a sprawnym wykończeniem wnętrz w lokalnych realiach. Podstawą modelu Design & Build w Polsce jest aktywna współpraca Tétris z pracowniami architektonicznymi.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*