Tensor X w Gdyni pozyskuje kolejnego najemcę – do biurowca wprowadzi się Thai Union Poland

Poziom wynajmu budynku X sięgnął 60% na ponad pół roku przed otwarciem, co jest bardzo dobrym wynikiem na konkurencyjnym rynku biurowym w Trójmieście

tensor

Gdynia, 13 sierpnia 2015 r. – Firma Thai Union Poland podpisała umowę najmu na ponad 250 mkw. w biurowcu Tensor X na trzecim piętrze. Dewelopera budynku – EURO STYL – w transakcji najmu reprezentowali eksperci z JLL.

Thai Union Poland jest producentem wysokiej jakości konserw i prezerw rybnych znanych w Polsce pod markami „King Oscar”, „Laguna”, „Koga Maris” i „Aakerman”. Wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Thai Union Frozen Products uważanego za największego na świecie producenta konserw rybnych z tuńczyka. Posiada także znaczące udziały rynkowe w kategorii sardynek, makreli i krewetek w Azji, Europie i USA.

„Thai Union Poland to kolejna firma, która na swoją siedzibę wybrała Gdynię Redłowo i kompleks Tensor. Wcześniej umowy najmu w budynku X podpisali BEST S.A. i Maersk Polska. Tensor X jest skomercjalizowany w 60%, co jest bardzo dobrym wynikiem na ponad pół roku przed oddaniem obiektu do użytkowania, na mocno konkurencyjnym trójmiejskim rynku biurowym. Budowa kolejnej fazy - budynku Y jest w toku. Oddanie przewidziane jest na czerwiec 2016 z prognozowanym poziomem wynajmu 80-90%. Dla budynku Z, który planowany jest na 2017, obecnie prowadzone są już negocjacje”, wyjaśnia Magdalena Reńska, Dyrektor Oddziału JLL w Trójmieście.

„Spójna strategia najmu bazująca na transparentnym i otwartym podejściu do klientów podczas negocjacji pozostająca w zgodzie z hasłem i programem wartości Jesteśmy Fair, który funkcjonuje w EURO STYL, w połączeniu z profesjonalnym wsparciem JLL owocuje sprawnie zawieranymi umowami najmu. Pomysł budowy kompleksu Tensor  w Gdyni okazał się strzałem w dziesiątkę.” dodaje Mikołaj Konopka, Wiceprezes EURO STYL.

Tensor powstaje w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 8 tuż przy stacji Szybkiej Kolei Miejskiej (Redłowo) i planowanej na 2016 r. Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (Stadion). Kompleks utworzą trzy nowoczesne budynki klasy A o nazwach X, Y i Z. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 19 750 mkw. (X - 4 960 mkw., Y - 8 190 mkw., a Z - 6 600 mkw.). W Tensorze będzie 450 miejsc parkingowych oraz cała gama udogodnień dla rowerzystów (biurowce są położone tuż przy ścieżce rowerowej. Ważnym atutem parku biurowego Tensor jest również funkcjonalność, którą wspierają m.in. energooszczędna fasada, instalacja BMS, zasilanie awaryjne UPS i generator prądotwórczy, nowoczesna instalacja HVAC wraz z rozwiązaniami typu free cooling oraz mnogość proekologicznych rozwiązań (oczekiwana certyfikacja BREEAM na poziomie co najmniej bardzo dobrym). Zaprojektowano wysokiej jakości przestrzenie wspólne w budynkach z ogólnodostępnym wi-fi, a na zewnątrz przyjazne użytkownikom miejsca z atrakcyjną małą architekturą oraz przestrzeń do relaksu np. tor do gry w bule. Istotnym aspektem jest także możliwość elastycznej aranżacji powierzchni. Szerokie wsparcie architektoniczne ze strony dewelopera w zakresie aranżacji i wykończenia biur najemców jest dodatkowym benefitem.

Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu Tensor jest międzynarodowa firma doradcza JLL.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*