Biurowce i galerie ruszają z pomocą

Zarządca budynku Wilcza House poinformował, że po rozmowach z właścicielem, zdecydowali się wspólnie przeznaczyć dwa piętra na pomoc uchodźcom. Zostało przygotowanych ponad 200 miejsc noclegowych, z czego ponad 80% jest już zajętych. Dodatkowo, dla osób korzystających z darmowego noclegu przygotowano kuchnię, łazienki, pralki, suszarki, a nawet salę zabaw dla dzieci. Wiele osób jest zaangażowanych w organizację tej pomocy. Rzeczy codziennego użytku, takie jak środki czystości oraz jedzenie, przekazują darczyńcy.

Również w gdańskiej Galerii Madison postanowiono otworzyć darmowy sklep TAKE&GO, czyli miejsce, do którego osoby uchodźcze mogą przyjść i znaleźć dla siebie ubrania – bez żadnej opłaty. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w Trójmieście. Kilka dni później w galerii powstał także punkt zbiórki żywności oraz artykułów chemicznych.

Również w Gdańsku w kompleksie Cube Office Park powstał magazyn, gdzie darczyńcy przywożą potrzebne rzeczy, a wolontariusze segregują, pakują i wysyłają je na granice z Ukrainą. Miejsce to powstało we współpracy z radą dzielnicy, zarządcą oraz z lokalnym stowarzyszeniem.

Powiązane newsy

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*