play

Przygotuj się na święta z JLL

W czasach, kiedy świat stanął na głowie, wielu z nas marzy, by zaszyć się w przytulnym miejscu i poczekać na koniec 2020 roku. A czy jest coś bardziej kojącego niż aromaty świątecznych potraw oraz gotowanie dla naszych najbliższych i… nas samych?

W tym roku nasz charytatywny projekt świąteczny pachnie domową kuchnią. Mamy dla Was zestaw potraw (tradycyjnych, ale w nowoczesnym wydaniu), które można przygotować we własnym domu – dla tych lub z pomocą tych, z którymi spędzacie świąteczny czas. I mimo że w tworzeniu receptur wsparła nas Klaudia Budny, finalistka MasterChef, wcale nie trzeba być mistrzem kuchni, by na ich podstawie stworzyć smaczne i zdrowe, a do tego nieskomplikowane dania. Wierzymy, że efekty kulinarnych eksperymentów wprawią Was w świąteczny nastrój!

Gorąco zachęcamy do pobrania przepisów i podzielenia się nimi z rodziną i przyjaciółmi.

Wy gotujecie, a my pomagamy! Nasza akcja to nie tylko coś od nas dla Was, ale też okazja, aby przekazać fundusze na cele charytatywne. Kolejny rok z rzędu zrezygnowaliśmy ze świątecznych wysyłek prezentowych dla naszych klientów i partnerów biznesowych. Przekażemy środki Fundacji Siepomaga, która przeznaczy je na zakup sprzętu do tlenoterapii dla polskich szpitali.

Was również zachęcamy do wsparcia fundacji. Jak? O tym więcej tutaj. Wasza aktywność w pobieraniu przepisów będzie dla nas dodatkową motywacją do działania na rzecz potrzebujących.

Życzymy dużo zdrowia i bardzo wesołych Świąt!

Zespół JLL

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Pobraliście już 22 051 przepisów!

22 051
Klaudia Budny

Grudniowy moment, kiedy przygotowujemy ulubione potrawy, to zwieńczenie całego roku, szczególnie tak pełnego wyzwań jak ten. Wigilia w polskiej kuchni to tradycja, którą kochamy. Warto jednak czasem wprowadzić do niej ducha nowoczesności. Specjalnie dla zespołu JLL oraz wszystkich klientów i partnerów firmy przygotowałam kilka prostych przepisów uzupełnionych o nowe pomysły spójne z ideą zero waste oraz „healthy life, happy life”. Wśród moich propozycji nie mogło zabraknąć też słodkości. Znajdziecie tu np. przepis na trufle, których przygotowanie to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, a także wspaniały własnoręcznie przygotowany prezent dla najbliższych. Smacznego!

Klaudia Budny

Masterchef

Pobierz przepisy

Poznaj naszych kucharzy

Anna Młyniec Anna Młyniec

Anna Młyniec

Członek Zarządu, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy

Tomasz Mika Tomasz Mika

Tomasz Mika

Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych w Polsce

Joanna Kieszczyńska Joanna Kieszczyńska

Joanna Kieszczyńska

Dyrektor, Dział Gruntów Inwestycyjnych

Jakub Sylwestrowicz Jakub Sylwestrowicz

Jakub Sylwestrowicz

Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy

Mateusz Bonca Mateusz Bonca

Mateusz Bonca

Dyrektor Zarządzający

Agata Sekuła Agata Sekuła

Agata Sekuła

Wiceprezes JLL, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych

Anna Wysocka Anna Wysocka

Anna Wysocka

Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych

Agata Janda Agata Janda

Agata Janda

Dyrektor Działu Doradztwa Hotelowego

Anna Bartoszewicz-Wnuk Anna Bartoszewicz-Wnuk

Anna Bartoszewicz-Wnuk

Członek Zarządu, Dyrektor Działu Doradztwa ds. Miejsca Pracy

Kazimierz Kirejczyk Kazimierz Kirejczyk

Kazimierz Kirejczyk

Wiceprezes JLL

Małgorzata Żółtowska Małgorzata Żółtowska

Małgorzata Żółtowska

Wiceprezes JLL, Dyrektor Działu Wycen

Joanna Kaczmarek-Walas Joanna Kaczmarek-Walas

Joanna Kaczmarek-Walas

Dyrektor, Dział Wycen

Marcin Faleńczyk Marcin Faleńczyk

Marcin Faleńczyk

Dyrektor Biura JLL w Gdańsku

Maximilian Mendel Maximilian Mendel

Maximilian Mendel

Dyrektor Działu Inwestycji Mieszkaniowych

Tomasz Olszewski Tomasz Olszewski

Tomasz Olszewski

Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych w Europie Środkowo – Wschodniej

Robert Sztemberg Robert Sztemberg

Robert Sztemberg

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

Łukasz Dobrzański Łukasz Dobrzański

Łukasz Dobrzański

Dyrektor Biura JLL w Łodzi

Tomasz Czuba Tomasz Czuba

Tomasz Czuba

Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych

Film "Making of"

Anna Młyniec

Anna Młyniec

Członek Zarządu, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy

Całe swoje życie zawodowe związała z nieruchomościami. Pracuje w JLL od ponad 20 lat. Zarządza zespołem ekspertów ds. wynajmu powierzchni biurowych oraz zasiada w zarządzie firmy. Uzależniona od czytania. Wszystkie wolne chwile spędza w pobliżu wody. Nurkuje i interesuje się fotografią podwodną. Nie jest wielką pasjonatką gotowania, ale gdy w kuchni towarzyszą jej synowie Piotruś i Michał, jest w stanie zdecydować się na każdy kuchenny freestyle.

Tomasz Mika

Tomasz Mika

Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych w Polsce

Odpowiedzialny za zespół zajmujący się doradztwem na rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Polsce. Człowiek dobra rada, zawsze uśmiechnięty i chętny do pomocy. Ciekawy świata i stawiający na rozwój osobisty, któremu poświęcona jest większość książek, jakie czyta. Swój czas poza pracą dzieli pomiędzy rodzinę (żonę i nastoletniego syna Maćka), a sport (startuje w zawodach triathlonowych na całym świecie). Wigilię co roku spędza w swoim ukochanym Krakowie.

Joanna Kieszczyńska

Joanna Kieszczyńska

Dyrektor, Dział Gruntów Inwestycyjnych

W JLL od szczęśliwego 2013 r. Tajna broń JLL w procesach kupna i sprzedaży działek pod inwestycje różnego typu – od mieszkań, przez biura, obiekty handlowe, akademiki, po centra danych. W wolnych chwilach tańczy oraz ćwiczy jogę. Nie jest jej straszny skłon do przodu w pół-lotosie. Uwielbia język francuski. Święta to dla niej czas odpoczynku po podróżach i transakcjach, a przygotowuje się do nich zamykając się z mamą w kuchni na parę dni, by wspólnie gotować, piec i obowiązkowo dekorować pierniki, które rozsyłają potem w formie upominków do całej rodziny.

Jakub Sylwestrowicz

Jakub Sylwestrowicz

Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy

Posiada 15-letnie doświadczenie w branży nieruchomości biurowych. Prywatnie lubi podróże z rodziną, w czasie których w prosty sposób tłumaczy swoim dzieciom złożoność świata. A czytając im bajki, zawsze śmieje się pierwszy (reszta zazwyczaj z niego). Uwielbia reportaże i słuchanie muzyki na pełen regulator. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Głównej Handlowej. Na wigilijnym stole Kuby nigdy nie brakuje dodatkowego nakrycia.

Mateusz Bonca

Mateusz Bonca

Dyrektor Zarządzający

Prezes JLL w Polsce od listopada tego roku. W branży nieruchomości debiutuje, ale ma wieloletnie doświadczenie w doradztwie B2B i zarządzaniu strategicznym, które obejmuje aż 4 kontynenty. Mieszkał i pracował w kilkunastu krajach. Nieobce są mu strategie banków, hut, firm telekomunikacyjnych, wydobywczych, logistycznych czy energetycznych, a także np. reformy systemu edukacji na Bliskim Wschodzie. Pochodzi z Gdyni, do której lubi przybijać (a również żegluje) , kiedy tylko to możliwe. Wielbiciel zabytkowych samochodów i sztuki nowoczesnej. Tata dwóch przedszkolaków. Święta spędza z najbliższymi, a jego ulubioną potrawą wigilijną jest barszcz czerwony z uszkami.

Agata Sekuła

Agata Sekuła

Wiceprezes JLL, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych

Na co dzień sprzedaje i kupuje obiekty handlowe, a swoją przygodę z JLL zaczęła ponad 20 lat temu. Dziś jest jedną z najbardziej cenionych ekspertek specjalizujących się w rynku nieruchomości handlowych w CEE i Wiceprezesem JLL. Zapracowana, ale zawsze uśmiechnięta. Wulkan energii, kocha podróże i wino. Rok temu w Hiszpanii współtworzyła nawet swoje własne! Lubi czytać książki oraz interesuje się sztuką, a jej ulubionym młodym artystą jest Jan Bajtlik. Co roku Agata organizuje późnym wieczorem drugą kolację wigilijną, dla swoich przyjaciół.

Anna Wysocka

Anna Wysocka

Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych

Swoją karierę w JLL zaczynała ponad 20 lat temu jako studentka. Obecnie zarządza zespołem ekspertów ds. wynajmu powierzchni handlowych w Polsce. Uwielbia prace w ogrodzie oraz koty. Prywatnie mama Antka i Franka. Ponad wszystko ceni sobie prywatność. Lubi narty i niedalekie podróże. Na Wigilię zawsze przyrządza pierogi z kapustą i grzybami oraz śledzia w trzech odsłonach.

Agata Janda

Agata Janda

Dyrektor Działu Doradztwa Hotelowego

Agata przez ponad 10 lat mieszkała i pracowała w Londynie, gdzie zajmowała się doradztwem hotelowym. Dwa lata temu wróciła do Polski i prowadzi dział hotelowy w JLL. Kocha snowboard. Dla niego rzuci wszystko. W Londynie nauczyła się robić Christmas Pudding, ale żaden z jej członków rodziny nie chce go jeść. Wolą polski keks. Z londyńskich świątecznych akcentów lubi tylko prezenty. Reszta musi być super polska.

Anna Bartoszewicz-Wnuk

Anna Bartoszewicz-Wnuk

Członek Zarządu, Dyrektor Działu Doradztwa ds. Miejsca Pracy

W JLL zajmuje się tworzeniem przyjaznych biur dla klientów korporacyjnych, z ramienia zarządu reprezentuje również firmę w różnych organizacjach. Zaangażowana w wolontariat – z niecierpliwością czeka na każdy Finał WOŚP. Mama Mikołaja, Hani i Marysi, działkowiczka i wielbicielka caravaningu. Pełna energii, lubi tańczyć authentic jazz. Po Wigilii, na której króluje obowiązkowa faszerowana ryba, wychodzi na spacer z psem.

Kazimierz Kirejczyk

Kazimierz Kirejczyk

Wiceprezes JLL

Kazimierz Kirejczyk może śmiało powiedzieć, że współtworzył podwaliny współczesnego rynku mieszkaniowego w Polsce. Od ponad 20 lat związany z tym sektorem – najpierw jako współzałożyciel i prezes REAS, a obecnie wiceprezes zarządu JLL. W wolnym czasie najchętniej gotuje dla rodziny, co jest wyzwaniem tym większym, że w najbliższym gronie dzieci i wnuków do jego stołu zasiada ponad 20 osób. Jego popisowym wigilijnym daniem jest pstrąg w sosie kaparowo-cytrynowym, którego przygotowania uczył się od samego Kurta Schellera.

Małgorzata Żółtowska

Małgorzata Żółtowska

Wiceprezes JLL, Dyrektor Działu Wycen

Stworzyła od podstaw 40-osobowy zespół zajmujący się wycenami nieruchomości w Polsce i regionie CEE. Była też pierwszą kobietą, która zasiadła w zarządzie JLL. Wspiera kobiety w biznesie i jest ich mentorką. Czas prywatny poświęca przede wszystkim swojemu synkowi Julkowi. Z zapamiętaniem ćwiczy również jogę i lubi bawić się modą. Jej ulubiony serial to „The Crown”. W domu hołduje polskiej tradycji, spędzając Święta w gronie najbliższych, wspólnie z mamą przygotowując kutię i wypatrując z synem pierwszej gwiazdki.

Joanna Kaczmarek-Walas

Joanna Kaczmarek-Walas

Dyrektor, Dział Wycen

Joanna ma 15 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. W branży znana jako ekspert od wycen w segmencie handlowym, wśród znajomych z pracy jako Sikorka, a prywatnie mama małego Antosia. Kiedy nie określa wartości obiektów, w ostatnim czasie jeździ na hulajnodze, tańczy i poznaje świat od nowa oczami dziecka. W Święta jeśli może odwiedza bliskich w Bełchatowie oraz Skarżysku, a w Wigilię czeka najbardziej na tradycyjnego karpia oraz domowe pierogi z grzybami.

Marcin Faleńczyk

Marcin Faleńczyk

Dyrektor Biura JLL w Gdańsku

Kapitan trójmiejskiego oddziału JLL. Wszyscy zazdroszczą mu lokalizacji, chociaż on sam w sezonie rzadko bywa nad morzem. Do JLL dołączył 4 lata temu, a wcześniej współtworzył i działał w Invest in Pomerania (Centrum Obsługi Inwestora) jako zastępca dyrektora. Procesy pozyskiwania nowych inwestorów nie mają przed nim żadnych tajemnic. Kiedy odpoczywa od promocji Trójmiasta jako lokalizacji dla biznesu w Polsce i zagranicą lubi nurkowanie i podróże. W kuchni preferuje potrawy orientalne, a podczas świąt nie może oprzeć Elfkom:)

Maximilian Mendel

Maximilian Mendel

Dyrektor Działu Inwestycji Mieszkaniowych

Max kieruje pracami zespołu, którego działania koncentrują się na doradztwie transakcyjnym dotyczącym aktywów z szeroko rozumianego obszaru „living”. Pasjonat podróży i dobrej kuchni. Odwiedził już ponad 50 krajów w wszystkich kontynentów (poza Antarktydą) na całym świecie, a sporą część w towarzystwie jego synów. Choć nie raz zdarzało mu jadać według świątecznej tradycji kraju, w którym akurat "zastało go" Boże Narodzenie, pozostaje fanem polskiego menu wigilijnego. Bo czyż można się oprzeć tak dużej różnorodności bezmięsnych dań w czasie jednego posiłku?

Tomasz Olszewski

Tomasz Olszewski

Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych w Europie Środkowo – Wschodniej

W swoim zespole nazywany „Tatą”. Tomek koordynuje działania z zakresu doradztwa powierzchni magazynowo-przemysłowych w regionie CEE. Posiada 25 lat doświadczenia w branży nieruchomości komercyjnych. Skończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest znakomitym mówcą i organizatorem. Prywatnie dumny tata dorosłej już córki Zuzi i przyszłego piłkarza reprezentacji Polski - Franka. Święta zazwyczaj spędza na stoku w gronie najbliższych.

Robert Sztemberg

Robert Sztemberg

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

Robert Sztemberg posiada ponad 20–letnie doświadczenie w transakcjach inwestycyjnych w sektorze nieruchomości oraz w obszarze rynków finansowych. Na tyle spodobała mu się praca w JLL po raz pierwszy, że postanowił wrócić do firmy, ku wielkiej uciesze całego zespołu. Kocha regaty i śpiewa szanty, a najchętniej „zawija” na plaże w Mrągowie i niemieckiej Konstancji, skąd pochodzi. Prywatnie tata dwójki dzieci, 19-letniego syna Alexa oraz 22-letniej córki Eleny. W Wigilię jest odpowiedzialny za połów pstrąga, ponieważ nie lubi karpi.

Łukasz Dobrzański

Łukasz Dobrzański

Dyrektor Biura JLL w Łodzi

Łódzki desant w JLL. Łukasz jest ekspertem z zakresu łódzkiego segmentu biurowego, z doświadczeniem w sektorze lotniczym. Kiedy nie jest zajęty komercjalizacją i doradztwem relaksuje się grając w "Cywilizację" lub piłkę i czytając książki o kształtowaniu się społeczeństw. Wie co to krańcówka, migawka i chynchy. Jego specjalność kulinarna to... jajecznica i herbata, czyli w trakcie świąt raczej pomaga niż dowodzi w kuchni. Z wigilijnych potraw najbardziej sobie ceni pierogi z kapustą i grzybami. Zawsze też znajdzie miejsce na serniczek.

Tomasz Czuba

Tomasz Czuba

Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych

Od 10 lat z sukcesem reprezentuje strategicznych klientów JLL na rynku nieruchomości biurowych. Jest kolekcjonerem starych samochodów i miłośnikiem rywalizacji na torach wyścigowych. Tomasz jest tatą dwójki chłopców, z którymi uwielbia podróżować po świecie. Nie wyobraża sobie Wigilii bez kompotu z suszonych owoców.

Klaudia Budny

Klaudia Budny

Restauratorka, szefowa kuchni, trenerka kulinarna, finalistka 4 edycji MasterChefa

Szkoleniowiec, któremu zaufała między innymi sieć hoteli Merkury, Auchan, Amica, IKEA, liczne studia kulinarne i restauracje. Prowadziła eventy z Mateuszem Gesslerem oraz stała u boku Wojciecha Modesta Amaro podczas kolacji Transatlantyk 2017 i 2018. Gotuje gościnnie w kuchni „Dzień Dobry TVN” oraz „Wiem, co jem” w TVN Style. Amatorka dobrego smaku i fantastycznej zabawy podczas gotowania, która kocha dzielić się z innymi swoją pasją i bogatym doświadczeniem. Do tego kobieta, która swoją twarzą i znanym nazwiskiem sygnuje wiele wydarzeń kulinarnych.

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*