Metamorfoza Marynarskiej Business Park w Diunę

Trwa metamorfoza kompleksu biurowego Marynarska Business Park na warszawskim Służewcu. W miejscu dawnego parkingu o powierzchni 6 tys. mkw powstał zielony, otwarty na miasto park. Projekt przy ul. Taśmowej zmienia też nazwę na Diuna.

Wprowadzono szereg rozwiązań usprawniających działanie systemów budynkowych, m.in. kontrolę przepływu powietrza, systemy wentylacji VAV, sterowanie wentylacją uzależnione od stężenia dwutlenku węgla oraz wymianę agregatów chłodniczych. Ponadto w kompleksie wdrażany jest system inteligentnego sterowania budynkiem w oparciu o sztuczną inteligencję.

Najważniejsze prace związane ze stworzeniem nowego, ogólnodostępnego terenu zieleni dobiegły końca. Betonowy parking zmienił się w park, który porasta 12 gatunków drzew oraz 96 rodzajów krzewów. Jest to zieleń rodzima, istotna dla projektów realizowanych w duchu zrównoważonego rozwoju. Na dziedzińcu znajduje się również strumyk oraz edukacyjny, otwarty pawilon, który pełni funkcję retencji wody. Patio Diuny zostało zaprojektowane zgodnie z koncepcją "biophilic design", która zakłada, że ludzie mają wrodzoną tendencję do poszukiwania połączenia ze światem przyrody i przynależeniem do niego.

Diuna składa się z 4 budynków biurowych o łącznej powierzchni 46 tys. mkw. W każdym z nich przemianę przeszło lobby, których wspólnym elementem są ogromne, artystyczne rzeźby. Diuna oferuje też nową infrastrukturę dla rowerzystów. Do ich dyspozycji jest 114 miejsc postojowych dla jednośladów na parkingu podziemnym, szatnie z prysznicami, cztery ładowarki dla rowerów elektrycznych oraz stojaki naziemne.

Zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest na IV kwartał tego roku. Diuna będzie ubiegać się o certyfikat BREEAM In-Use w nowym systemie v6.

Powiązane newsy

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*