Plac Małachowskiego ma pozwolenie na budowę

Hochtief Development Poland uzyskał pozwolenie na przebudowę i rozbudowę kamienicy przy Placu Małachowskiego. Projekt obejmuje odrestaurowanie zabytkowej kamienicy hrabiego Raczyńskiego oraz dobudowanie nowoczesnego skrzydła na jej tyłach.

W ramach przebudowy Hochtief w porozumieniu z Konserwatorem Zabytków odtworzy zabytkową fasadę kamienicy od strony placu Małachowskiego i ulicy Traugutta oraz przeprowadzi renowację wnętrz z przystosowaniem ich do nowoczesnych standardów biurowych.

Na parterze i pierwszym piętrze znajdować się będą powierzchnie handlowe z efektownymi przeszklonymi witrynami. Natomiast na tyłach kamienicy, od strony Akademii Sztuk Pięknych zostanie dobudowane nowoczesne skrzydło o 6 kondygnacjach nadziemnych i 2 podziemnych mieszczących około 100 miejsc parkingowych.

Łącznie budynki oferować będą około 12 500 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej do wynajęcia. W projekcie zostały implementowane ekologiczne rozwiązania odpowiadające standardom certyfikacji środowiskowej BREEAM. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2013 rok.

Powiązane newsy

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*