Trójmiejski rynek nieruchomości rośnie dynamicznie - podaje marcowy raport Jones Lang LaSalle

Jak wynika z raportu „Trójmiejski Rynek Nieruchomości – marzec 2011” przygotowanego przez Jones Lang LaSalle przy współpracy z Hays Poland i Agencją Rozwoju Pomorza, Trójmiasto nabiera coraz większego znaczenia na rynku BPO/SSC, czyli centrów usług biurowych i wspólnych, dzięki m.in.: dostępowi do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz prężnie rozwijającej się infrastruktury drogowej, kolejowej, portowej i lotniczej.

Trójmiasto a w szczególności Gdańsk jest ponadto uznawane za jedną z najlepszych lokalizacji dla firm sektora outsourcingu. Trójmiasto posiada duży potencjał pod względem powierzchni biurowej, w chwili obecnej oferuje ono 325 000 m2 nowoczesnych biur, a podaż ciągle rośnie. Aktualnie w Trójmieście powstaje 38 000 m2 powierzchni biurowej, a w ciągu następnych dwóch lat powstanie kolejne 48 000 m2.

Zwiększająca się podaż powierzchni biur przyciąga inwestorów z sektora BPO/SSC. Dużą zaletą rynku trójmiejskiego są umiarkowane czynsze wahające się w granicach 12-15 Euro/m2 miesięcznie. Dzięki nowym inwestycjom na zapleczu portów w Gdańsku i Gdyni Trójmiasto nabiera charakteru centrum magazynowo-logistycznego. Sprzyja temu strategiczna lokalizacja oraz rozwijające się porty.

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*