VIBE z wiechą

Warszawski biurowiec osiągnął swoją docelową wysokość. W najwyższym punkcie bryły budynku VIBE zawisła symboliczna wiecha, która oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych.

U zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej powstaje pierwszy biurowiec z muzycznym DNA, który dostarczy ponad 15 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej. Znakiem rozpoznawczym budynku stanie się skomponowana ścieżka dźwiękowa, która będzie wybrzmiewać w jego wnętrzach.

Projekt elewacji ma nawiązywać do industrialnej przeszłości i architektury Woli. Inwestycja zakłada również stworzenie obszernego i ogólnodostępnego skweru miejskiego z pasażem oraz wolnostojącym pawilonem gastronomiczno-kulinarnym. Obiekt będzie posiadał bogatą infrastrukturę dla rowerzystów. Do ich dyspozycji zostanie przeznaczona strefa z szafkami i prysznicami oraz parking rowerowy ze stacjami do naprawy jednośladów. VIBE docelowo będzie zasilany w 100% czystą energią pochodzącą z farm fotowoltaicznych. Zrównoważony charakter biurowca potwierdzą certyfikaty w systemach WELL, BREEAM, SmartScore, WIredScore i Green Building Standard.

VIBE osiągnął 45 metrów wysokości i 12 kondygnacji. Obecnie montowana jest elewacja, prowadzone są prace murarskie na parterze i w podziemiu oraz trwają prace instalacyjne. Planowana data zakończenia budowy przypada na II kwartał 2024 roku.

Powiązane newsy

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*