Wiecha na Quorum A

Nad brzegiem Odry na wrocławskim Szczepnie powstaje największy projekt mixed-use w mieście – Quorum. Kolejny budynek w kompleksie osiągnął docelową wysokość, a jego oddanie do użytkowania planowane jest na początek 2024 r.

Quorum A dostarczy ponad 18 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej na 12 kondygnacjach naziemnych oraz 340 mkw lokali usługowych. Na czwartym i ósmym piętrze powstaną dwa tarasy o łącznej powierzchni ponad 1 000 mkw. Obecnie trwają prace przy fasadach budynku.

Quorum to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Kompleks będzie składał się z pięciu budynków o różnych funkcjach – biurowej, usługowej i mieszkaniowej. Na czwartej kondygnacji, która będzie stanowić podium całego kompleksu, powstanie wspólny zielony taras dostępny dla wszystkich odwiedzających. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc dla samochodów. W ramach inwestycji powstaną bulwary nad rzeką z promenadą, które będą stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Znajdą się tam restauracje oraz kawiarnie z ogródkami i widokiem na Odrę.

Pierwszy obiekt kompleksu – Quorum D, został oddany do użytkowania w październiku 2022 roku. Biurowiec oferuje ponad 16,2 tys. mkw powierzchni biurowej klasy A na 6 kondygnacjach naziemnych oraz ok. 1 000 mkw powierzchni usługowych. Quorum D uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Powiązane newsy

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*