Zielony plac w Nowym Rynku

Kompleks Nowy Rynek, który niedawno został oddany do użytkowania, zyskał nowe miejsce do odpoczynku. Wyróżnikiem poznańskiej inwestycji stał się zielony, wewnętrzny plac w formie parku, który jest częścią przestrzeni publicznej.

Idea wewnętrznego rynku nawiązuje do historii stolicy Wielkopolski, która słynie z licznych placów publicznych i targowisk. W parku nasadzono zieleń składającą się z dużych drzew uzupełnionych krzewami, pnączami i trawami. Na placu znalazła się też fontanna, a w rogach pergole i tężnie solankowe. Ogrodowe oświetlenie podkreśla elementy małej architektury, a w lampach ukryto domki dla jeży.

Docelowo kompleks Nowy Rynek dostarczy ponad 100 tys. mkw powierzchni użytkowej. Najemcy inwestycji korzystają m. in. z systemu wentylacji z wysokiej klasy filtrami, dzięki której do budynku dostarczane jest aż o 30% więcej świeżego powietrza. W ramach kompleksu powstał pierwszy w Poznaniu chodnik redukujący poziom zanieczyszczeń znajdujących się w miejskim powietrzu. W najbliższej okolicy projektu znajdują się liczne punkty usługowe, centra handlowe oraz dwa duże parki.

Powiązane newsy

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*