Amadeus zostaje w West Station II

Amadeus, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla branży  turystycznej , przedłużył umowę najmu obejmującą ponad 2 300 mkw. w biurowcu West Station II. JLL zapewnił najemcy wsparcie doradcze podczas renegocjacji umowy z właścicielem budynku - Mapletree.

Misją Amadeus jest zapewnienie doskonałych doświadczeń w podróży. Każdemu, gdziekolwiek, przyczyniając się do tworzenia zrównoważonego, innowacyjnego środowiska dla sektora podróży. Ekosystemu mającego podróżnego w centrum uwagi. Z produktów i usług Amadeus korzystają m.in. agenci turystyczni, w tym biura podróży online, przewoźnicy lotniczy i kolejowi, hotele, firmy oferujące wynajem samochodów, organizacje turystyczne odpowiadające za promocje regionów, a także firmy z różnych branż wysyłające pracowników w podróże służbowe. Miliony pasażerów każdego dnia korzystają z systemów Amadeus planując, rezerwując i monitorując swoją podróż.

Amadeus jest obecny  w West Station II już od kilku lat. Jesteśmy zadowoleni zarówno z lokalizacji, jak i z infrastruktury oraz licznych udogodnień, jakie ma do zaoferowania budynek i wynajmowana przez nas powierzchnia. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze biura było i jest komfort naszych pracowników, którzy doceniają lokalizację i warunki pracy w tym biurowcu. Dlatego też zdecydowaliśmy się przedłużyć umowę najmu i pozostać w budynku West Station II”, mówi Paweł Rek, Country Manager, Amadeus.

West Station to kompleks dwóch budynków biurowych położonych przy Al. Jerozolimskich 142 w Warszawie. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Zachodniego oraz głównego Dworca Autobusowego. Położenie przy jednej z kluczowych arterii miasta zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne zarówno ze wszystkimi dzielnicami Warszawy, jak i wieloma regionalnymi miastami. Budynki o łącznej powierzchni około 69 000 mkw. oferują najemcom nowoczesne rozwiązania architektoniczne - komfortowe i doskonale oświetlone wnętrza  oraz bogate wykończenie powierzchni. West Station II posiada certyfikat BREEAM International New Construction Certificate na poziomie Excellent oraz certyfikat Well Health-Safety Rating.

Martyna Jóźwik

Okolice Dworca Zachodniego to rejon miasta, który w ostatnich latach dynamicznie się rozwija i przyciąga firmy bogatą ofertą powierzchni biurowych oraz poprawiającą się infrastrukturą. Obserwujemy rosnącą skalę renegocjacji w tej części Warszawy. Cieszymy się, że Amadeus zdecydował się pozostać w West Station II. Był to kolejny proces renegocjacji umowy, który przeprowadziliśmy w tym budynku, co świadczy o atrakcyjności tego miejsca wśród najemców.

Martyna Jóźwik

Consultant, JLL

West Station oprócz doskonałej lokalizacji i wysokiego standardu powierzchni biurowych oferuje swoim Najemcom szereg udogodnień takich jak np. kompletna infrastruktura dla rowerzystów (stojaki, szatnie i prysznice), stacje ładowania samochodów elektrycznych, parking dla gości i dostawców, sklepy spożywcze oraz kawiarnie i restauracje. W West Station wdrożonych jest szereg rozwiązań ESG m.in.: wykorzystywanie energii pochodząca z odnawialnych źródeł (zielona energia), panele fotowoltaiczne i ule na dachu oraz energooszczędne oświetlenie LED. Powyższe atrybuty West Station są doceniane przez Najemców, czego najlepszych przykładem jest kontynuacja najmu przez Amadeus. Cieszymy się, że Amadeus – jeden z kluczowych Najemców West Station – podjął decyzję o przedłużenia najmu na kolejne lata. Dziękuję przedstawicielom Amadeus oraz JLL za rozmowy, które doprowadziły do sfinalizowania transakcji – mówi Krzysztof Marzec, Leasing Manager, West Station.

 

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*