ATENOR odnowi warszawski budynek UBC II

ATENOR, belgijski deweloper odpowiedzialny za inwestycję Lakeside, zamierza odnowić sąsiedni budynek UBC II. W marcu 2024 r. projekt otrzymał pozwolenie na budowę. Nowy budynek będzie nowoczesnym, zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska biurowcem.

ATENOR, belgijski deweloper działający na rynku międzynarodowym, który zasłynął na warszawskim rynku biurowym swoim ostatnim projektem Lakeside, otrzymał pozwolenie na przebudowę i renowację budynku UBC II, zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie. Będzie to kompleksowy remont istniejącej inwestycji - obiektu oddanego do użytku w 2000 roku. Projekt obejmie modernizację całego starego budynku, z którego pozostanie jedynie szkielet, realizowaną w duchu ESG.

Obecnie trwa faza projektowa gruntownej renowacji istniejącego budynku, której centralnym elementem jest idea cyrkularności. Celem jest stworzenie nowoczesnej struktury, która będzie wyróżniać się na rynku pod względem efektywności energetycznej i nowych technologii. Za projekt budynku odpowiada uznana pracownia architektoniczna Group 5 Architects, odpowiedzialna również za projekt budynku Lakeside. Zmodernizowany budynek zaoferuje ponad 19 000 mkw. powierzchni biurowej.

Przekształcony budynek zostanie odnowiony w duchu ESG, dzięki czemu stanie się zarówno nowoczesną, jak i ekologiczną przestrzenią. ATENOR już teraz może pochwalić się osiągnięciami w sektorze zrównoważonego budownictwa - budynek Lakeside już na etapie budowy uzyskał certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie "Outstanding" oraz certyfikat WELL na poziomie "Gold". Nowa inwestycja będzie zgodna z przepisami UE i ma na celu uzyskanie takich samych certyfikatów jak Lakeside.

- Kwestia zrównoważonego rozwoju jest jedną z naszych kluczowych wartości, dlatego jesteśmy dumni z podjęcia się projektu, który przekształci istniejący budynek, zbudowany ponad 20 lat temu, w nową, zrównoważoną przestrzeń. Warszawski rynek biurowy jest pełen istniejących budynków, zlokalizowanych w niesamowitych miejscach, takich jak UBC II, ale bardzo często nie spełniają one współczesnych zielonych standardów. Cieszymy się, że możemy pokazać, jak cenna może być taka transformacja i że dzięki naszemu projektowi stworzymy wspaniałą, nowoczesną inwestycję. – mówi Maciej Krenek, Country Director ATENOR Poland.

Dzięki korzystnej lokalizacji na warszawskim Mokotowie, budynek jest wyjątkowo dobrze skomunikowany - w bliskiej odległości znajdują się stacje metra Służew i Wilanowska, a także pętla tramwajowa i przystanki autobusowe. Dodatkowo budynek wyróżnia wyjątkowy widok z okien na sąsiadujący park i jezioro. Takie otoczenie zapewnia spokojną atmosferę i możliwość cichego odpoczynku dla wszystkich pracowników pracujących w okolicy.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*