ATENOR rozpoczyna prace nad Lakeside

Inwestycja biurowa Lakeside uzyskała pozwolenie na budowę. Pochodzący z Belgiii deweloper ATENOR, działający na rynku międzynarodowym, wybrał firmę PORR na generalnego wykonawcę projektu. Zakończenie budowy inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2023 roku, a komercjalizacja obiektu została zlecona międzynarodowej firmie doradczej JLL.

Lakeside, budynek biurowy o powierzchni około 24 000 mkw., usytuowany będzie na Warszawskim Mokotowie. Lokalizacja u zbiegu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, zapewnia łatwy dostęp do środków komunikacji miejskiej, dzięki licznym przystankom linii autobusowych i tramwajowych oraz stacją metra Wilanowska znajdującą się w odległości zaledwie trzech przystanków tramwajowych. Jednocześnie położenie przy głównych arteriach komunikacyjnych stolicy pozwala na dogodny dojazd samochodem z centrum miasta.

Lakeside wyróżnia przyciągająca wzrok architektura i atrakcyjnie położenie biurowca nad jeziorem, w otoczeniu kojącej zieleni. Biurowiec został zaprojektowany przez Grupa 5 Architekci.

Wśród zalet projektu należy również wymienić precertyfikację BREAAM na poziomie Outstanding, która potwierdza, że inwestycja została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska i będzie realizowana z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. To nie wszystko. Lakeside na etapie projektu uzyskał też precertyfikację WELL na poziomie GOLD. To wielokryterialny system certyfikacji budynków od International WELL Building Institute™ (IWBI), który koncentruje się na dobrostanie i komforcie użytkowników, biorąc przede wszystkim pod uwagę parametry wpływające na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Korzystanie z ekologicznych systemów certyfikacji w pełni wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy ATENOR i jej zaangażowanie na rzecz zrównoważonych miast i społeczności.

Ilona Danelczyk

Zrównoważone biurowce zyskują w oczach najemców i inwestorów. Dlatego świadomi deweloperzy, tacy jak ATENOR, na szczycie agendy priorytetów biznesowych umieszczają zarówno kwestie środowiskowe, jak i te związane z komfortem i dobrostanem pracowników. To nowe podejście wpływa też na kształtowanie tkanki miejskiej, która w coraz większym stopniu ma odpowiadać na potrzeby użytkowników budynków, ale równocześnie oferować szereg udogodnień także dla lokalnych społeczności. Doskonałym przykładem projektu ucieleśniającego zrównoważony trend jest Lakeside. Jest nam niezmiernie miło, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu, które zapewni pracownikom optymalne środowisko pracy i komfortowe otoczenie.

Ilona Danelczyk

Dyrektor w Agencji Biurowej z międzynarodowej firmy doradczej JLL

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*