Atenor z precertyfikatem WELL Gold dla budynku Lakeside

LAKESIDE, nowy budynek biurowy spółki ATENOR w Warszawie, już na etapie projektu uzyskał precertyfikację WELL na poziomie „Gold’’. Certyfikat WELL to wielokryterialny i jeden z najbardziej wymagających systemów certyfikacji budynków, który stawia użytkowników budynków oraz ich komfort w centrum zainteresowania. W odróżnieniu od innych popularnych certyfikatów na rynku nieruchomości, przede wszystkim bierze on pod uwagę parametry mające wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka.

„Certyfikat WELL to kolejny krok ATENOR w ramach strategii zrównoważonego rozwoju. Firma ATENOR wyznaczyła sobie ambitne cele i konsekwentnie dąży do certyfikowania wszystkich swoich projektów w systemie certyfikacji BREEAM i WELL. Jesteśmy przekonani, że zastosowane rozwiązania w połączeniu z wyjątkowym położeniem budynku wśród zieleni sprawią, że będzie to miejsce, które docenią przyszli najemcy LAKESIDE’’, mówi Paweł Lothammer, Country Director, ATENOR Poland. Za precertyfikację budynku LAKESIDE odpowiedzialny był zespół JW+A.

LAKESIDE o powierzchni ok. 24 000 m2 to pierwszy nowy projekt biurowy spółki ATENOR w Warszawie. Zastąpi on University Business Center I, jeden z dwóch budynków zakupionych przez ATENOR na Mokotowie w maju 2018 roku. Unikatowość LAKESIDE podkreśla jego wyjątkowa architektura oraz lokalizacja budynku nad jeziorem, w otoczeniu zieleni. Projekt zlokalizowany jest w pobliżu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwajowej (3 przystanki do stacji Metro Wilanowska). LAKESIDE posiada precertyfikację BREEAM na poziomie „Outstanding”. Budynek LAKESIDE został zaprojektowany przez Grupę 5 Architekci. Agentem wyłącznym odpowiadającym za komercjalizację projektu jest firma JLL.

Ilona Danelczyk

Certyfikat WELL to pierwszy na świecie system certyfikacji, w którym budynki oceniane są pod kątem ich wpływu na zdrowie i samopoczucie korzystających z nich ludzi. Dlatego skupia się on na zastosowaniu szeregu rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie, ogólną kondycję, satysfakcję i produktywność pracowników. Budynek z certyfikatem WELL zapewnia szereg rozwiązań, które promują komfort i stwarzają optymalne warunki dla dobrego samopoczucia jego użytkowników. To z kolei sprzyja zdrowemu stylowi życia i podnosi jego jakość. Cieszymy się, że biurowiec LAKESIDE już na etapie projektu uzyskał precertyfikację WELL na poziomie „Gold”. Świadczy to o tym, że przyszli najemcy będą mogli w pełni korzystać z nowoczesnej i odpowiednio dostosowanej powierzchni biurowej, która jest zarówno zdrowa, jak i komfortowa.

Ilona Danelczyk

Dyrektor w Agencji Biurowej, JLL

ATENOR to firma deweloperska notowana na giełdzie Euronext Brussels. Poprzez nasze podejście do kwestii urbanistycznych i architektonicznych dążymy do odpowiedniego reagowania na nowe wyzwania stawiane przez zmiany w życiu miejskim i zawodowym. Spółka ATENOR, aktualnie obecna w 10 krajach Europy, posiadająca 33 projekty o powierzchni ok. 1,3 mln m2 w portfolio, inwestuje w nieruchomości o dużej skali, spełniające surowe kryteria lokalizacji, efektywności ekonomicznej i poszanowania środowiska.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*