Fundusz Azora Europa nabył od Grupy Buma dwa nowoczesne budynki biurowe

Kraków, 12 Styczeń 2012 – Fundusz Azora Europa nabył od Grupy Buma dwa nowoczesne budynki biurowe należące do Kompleksu Green Office

Fundusz Azora Europa nabył od Grupy Buma dwa nowoczesne budynki biurowe należące do Kompleksu Green Office. Umowa sprzedaży została podpisana 21 grudnia 2011 r. i dotyczy 11,300 mkw. powierzchni biurowej wynajmowanej (Budynek A – 3,300 mkw. i Budynek B – 8,000 mkw.). Najemcą obu budynków jest firma Motorola Polska Solutions Sp. z o.o.

Kompleks Biurowy Green Office, zlokalizowany przy ul. Czerwone Maki w Krakowie, składa się z trzech czterokondygnacyjnych budynków biurowych klasy A. Łączna powierzchnia wynajmowana kompleksu wynosi 21,300 mkw. Na początku maja 2011 r. został zrealizowany i przekazany do użytkowania pierwszy z trzech budynków – Budynek B (8,000 mkw.). W drugim etapie został zrealizowany Budynek A (3,300 mkw.). Budynek ten został ukończony i przekazany do użytku najemcy w październiku 2011 r. Budynki A i B zostały w pełni przystosowane do potrzeb najemcy. Na piętrach znajdują się otwarte przestrzenie biurowe typu open - space oraz sale biurowe i konferencyjne. Na parterze Budynku A znajduje się firmowa restauracja. Autorem projektu architektonicznego jest krakowska pracownia architektoniczna UCEES.

kompleks biurowy green office kraków

Kompleks Green Office jest realizowany w myśl zasad ochrony środowiska, przyrody, krajobrazu i kształtowania ładu przestrzennego. Rozwiązania projektowe w zakresie konstrukcji, elewacji oraz instalacji wewnętrznych zostały oparte o technologie energooszczędne, pasywne, z zastosowaniem systemów inteligentnych.

Grupa Buma w procesie sprzedaży reprezentowana była przez Jones Lang LaSalle, a obsługę prawną zapewniła kancelaria Norton Rose.

Azora Europa to fundusz inwestycyjny typu Private Equity należący do Grupy Azora, w skład której wchodzą struktury kapitałowe działające na międzynarodowych rynkach nieruchomości komercyjnych, mieszkaniowych, hotelowych i energii bioodnawialnej. Fundusz zarządza kapitałem o wartości ponad 700 mln EUR. Azora Europa działa na rynku inwestycyjnym od 2007 roku i zajmuje się inwestowaniem w sektorze nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Fundusz jest właścicielem czterech budynków biurowych o łącznej wartości około 110 milionów Euro (w Warszawie, Krakowie i Pradze) i jako inwestor kapitałowy zaangażowany jest w dwa projekty deweloperskie mieszkaniowe w Warszawie na około 900 mieszkań. Obecnie Azora jest w trakcie kolejnych transakcji, które zamierza sfinalizować w bieżącym roku. Głównymi akcjonariuszami są hiszpańskie banki, kasy oszczędnościowe, fundusze emerytalne oraz inwestorzy prywatni.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*