Bayer powiększa powierzchnię biurową w Gdańsku o kolejne 1000 mkw.

Bayer, międzynarodowa firma działająca w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów, rozszerzyła umowę najmu w Olivia Tower o blisko 1000 mkw. Centrum usług księgowych Bayer Service Center Gdańsk (SCG) zajmuje dziś 2 300 mkw., a już w lipcu 2015 osiągnie 3 300 mkw.

Remigiusz Wojciechowski, szef Bayer Service Center Gdańsk, powiedział: „Dodatkowa powierzchnia wiąże się z rozwojem gdańskiego centrum usług księgowych Bayer i prowadzonymi cały czas procesami rekrutacyjnymi. W Gdańsku znaleźliśmy wszystko, co potrzebne do długoterminowego rozwoju naszego oddziału – dostęp do wykształconych pracowników, wsparcie ze strony instytucji publicznych oraz dostęp do najwyższej jakości powierzchni biurowej i infrastruktury transportowej”.

Firmę Bayer w transakcji najmu ponownie reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Magdalena Reńska

Magdalena Reńska, Dyrektor Oddziału JLL w Trójmieście, komentuje: „Bardzo się cieszymy z możliwości długofalowej współpracy z Bayer w Polsce i na świecie. Decyzja Bayer o rozszerzeniu zajmowanej powierzchni jest jednym z dowodów na to, że Trójmiasto to mocna lokalizacja w Polsce i w Europie Środkowej pod względem aktywności sektora usług dla biznesu. Z danych ABSL wynika, że w II połowie 2014 r. centra z kapitałem zagranicznym zatrudniały ok. 12 500 osób. Udział sektora w zajętej powierzchni biurowej w Trójmieście na koniec roku kształtował się na poziomie 27%.”

Trójmiejskie centrum usług wspólnych obsługuje procesy księgowe na rzecz oddziałów firmy Bayer w krajach Europy Środkowo- Wschodniej, Południowo –Wschodniej oraz krajów skandynawskich. W jednostce pracują m.in. specjaliści w dziedzinie rachunkowości, biegle posługujący się językami obcymi. Międzynarodowy gigant wybrał Gdańsk jako lokalizację swojego centrum usług księgowych w 2012 r.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*