Bema Plaza z nowym najemcą

W Budynku Bema Plaza we Wrocławiu firma Alektum, wywodząca się z branży windykacyjnej, wynajęła 900 mkw. Nad komercjalizacją biurowca sprawuje pieczę firma doradcza JLL. Fit-out przestrzeni znajduje się po stronie wynajmującego, wedle zawartej umowy.

Alektum, to wywodząca się ze Szwecji, rodzinna firma założona w 1992 roku. Obecna jest na 15 rynkach europejskich i zatrudnia ponad 650 pracowników. Specjalizuje się w rozwiązaniach finansowych dla firm i usługach doradczych.

„Polski oddział Grupy Alektum dynamicznie się rozwija, a komfort pracowników jest istotnym elementem w kulturze naszej firmy. To zaważyło na decyzji o zmianie lokalizacji naszego wrocławskiego biura na taką, która zapewni nam większą powierzchnię i nowe możliwości. Zależało nam również na tym, aby wybrana przestrzeń dostarczała pracownikom szereg udogodnień, zgodnie z najnowszymi trendami, jak również znalazła się w prestiżowej i dobrze skomunikowanej z miastem okolicy”, mówi Grzegorz Bobrowski, Członek Zarządu Alektum Group w Polsce.

Nowe biuro firmy będzie mieściło się na 3 piętrze 7-kondygnacyjnego budynku klasy A. Bema Plaza usytuowany nad Odrą w samym centrum Wrocławia, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, jest oddalony o zaledwie 2 km od Dworca Głównego i 25 minut jazdy od międzynarodowego lotniska. Dogodne położenie u zbiegu głównych ulic Bema, Prusa i Drobnera, czyni go dostępnym komunikacyjnie również z autostrady A8. Bema Plaza przyciąga wzrok elegancką elewacją z piaskowca, metalu i szkła. Jednym z jego atutów jest również dziedziniec z zaaranżowaną zielenią i podświetlaną fontanną.

Aleksandra Stanisz

Bema Plaza to nowoczesny kompleks o łącznej powierzchni biurowej 23 000 mkw., zapewniający najemcom dużą elastyczność przy planowaniu przestrzeni. Z łatwością można tu zaprojektować klasyczne otwarte przestrzenie, jak i mniejsze biura czy salki konferencyjne. Budynek posiada ekologiczny certyfikat BREEAM In-Use. Jego część parterowa pełni funkcję handlowo-usługową, a w pobliżu znajdują się także parki, restauracje, kawiarnie, hotele, instytucje publiczne i ośrodki kultury, co przekłada się na komfort pracy, jak i bliskość terenów zielonych doskonałych do relaksu. Cieszę się, że ta atrakcyjna i nowoczesna przestrzeń została doceniona przez Alektum.

Aleksandra Stanisz

Młodszy Konsultant w biurze JLL we Wrocławiu

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*