Equator II wita najemców

Biurowiec uzyskał pozwolenie na użytkowanie

Warszawa, 18 Październik 2011 – Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, iż biurowiec Equator II uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Oficjalne otwarcie projektu miało miejsce 1 października b.r. Jeszcze na etapie budowy inwestycji wynajętych zostało łącznie ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej, z 21 300 mkw. jakie oferuje budynek. Pierwszymi najemcami inwestycji Equator II zostały spółki MEDICOVER/Damian, WSIP, Regus oraz AON.

Equator II to druga faza warszawskiego kompleksu biurowego Equator. Projekt zrealizowany został przez Zenith Real, spółkę zależną Grupy Karimpol. Zarówno etap budowy, jak i zarządzania najmem i innymi operacjami związanymi z obsługą klientów budynku nadzoruje Polski oddział spółki z siedzibą w Warszawie. Generalnym wykonawcą inwestycji Equator II była firma PORR.

biuro do wynajęcia equator II

Martin Prokes, reprezentujący Grupę Karimpol Group powiedział: “Cieszymy się, iż udało nam się zrealizować inwestycję zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem i do budynku może wprowadzić się już pierwszy najemca - MEDICOVER. Tak spektakularny sukces komercjalizacji budynku, podjętej w czasie ogólnego spowolnienia gospodarczego, jest efektem wyśmienitej lokalizacji, przemyślanych rozwiązań architektonicznych i wysokiej jakości zastosowanych materiałów, jak również atrakcyjnych stawek czynszowych. Grupa Karimpol pragnie złożyć wyrazy podziękowania wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w proces projektowania, budowy oraz wynajmu inwestycji Equator II.”

W procesie wynajmu firmę Karimpol reprezentowała agencja Jones Lang LaSalle.

Ewelina Kałużna, Dyrektor w Agencji Biurowej Jones Lang LaSalle dodała: “ Grupa Karimpol zdecydowała się na realizację inwestycji w bardzo trudnym dla inwestorów okresie. W związku z zawirowaniami na światowych rynkach finansowych, a w ich konsekwencji, także z coraz bardziej restrykcyjną polityką kredytową banków, większość z inwestycji planowanych wstępnie do realizacji w 2011 r. została zatrzymana na etapie planistycznym. Dziś z ogromną satysfakcją możemy ogłosić, iż jeszcze na etapie budowy biurowiec Equator II został wynajęty w 67%, a budynek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców poszukujących obecnie powierzchni biurowych.”

Najnowsza umowa zawarta w budynku Equator II podpisana została przez firmę AON, która zajmie około 2,160 mkw. (całe 12-te piętro oraz część 11-tego piętra). Spółka wprowadzi się do budynku w marcu 2012 r.

Budynek Equator II oferuje około 21.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 13 kondygnacjach. Układ piętra pozwala na elastyczną i efektywną aranżację biura w opcji otwartej przestrzeni lub z podziałem na moduły, jak również kombinacji obu wariantów.

Budynek spełnia wszystkie wymogi oferowane przez budynki biurowe klasy A, w tym m.in. wyposażenie w klimakonwektory sufitowe, obszerne przeszklenia od podłogi do sufitu, najnowszy system zarządzania budynkiem i bezpieczeństwa, osiem szybkobieżnych wind (7 osobowych i 1 towarowa) z preselekcją wyboru piętra oraz czterokondygnacyjny podziemny parking na 250 miejsc postojowych.

Idealna lokalizacja Equator II w Al. Jerozolimskich w Warszawie, zapewnia doskonały dostęp do transportu publicznego (autobusów, tramwajów, pociągu), lotniska, galerii handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*