Biurowiec Łużycka Plus z nowym najemcą

Firma Future Processing, wspierana w procesie przez ekspertów z firmy doradczej JLL, rozszerza swoją działalność na Gdynię.

Future Processing, ekspert w dziedzinie rozwoju oprogramowania wynajął 900 mkw. w biurowcu Łużycka Plus w Gdyni. Najemcę w procesie negocjacji z wynajmującym – firmą Łużycka Plus Investment – reprezentowali eksperci międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Future Processing to polska firma technologiczna z główną siedzibą w Gliwicach i drugim co do wielkości biurem znajdującym się na Ukrainie. Ma również swoje oddziały biznesowe w Szwajcarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii, a od stycznia br. także delivery center w Gdyni. Future Processing tworzy rozwiązania technologiczne dla klientów z branży finansowej, handlowej, transportowej, turystycznej, medycznej, motoryzacyjnej i NGO. Oferuje kompleksowe działania obejmujące strategię, projektowanie i wsparcie w procesie budowy oprogramowania dla swoich klientów oraz ich transformacji cyfrowej. Spółka 5-krotnie uzyskała tytuł „Najlepsi twórcy oprogramowania” w Polsce w rankingu specjalistycznego serwisu Clutch. Future Processing jest także firmą członkowską Związku Pracodawców Usług IT – SoDA (Software Development Association Poland) oraz partnerem Microsoftu.

“Już ponad 20 lat jesteśmy obecni w Polsce, gdzie zbudowaliśmy zespół niemal 1000 ekspertów obsługujących zarówno krajowe, jak i międzynarodowe firmy. W związku z dynamicznym rozwojem zdecydowaliśmy się na stworzenie oddziału w Gdyni, w mieście, w którym widzimy ogromny potencjał zwłaszcza dla naszego sektora. Dodatkowo szukaliśmy nowoczesnego biura, w którym zapewnimy komfort pracy naszemu zespołowi, a takim niewątpliwie jest Łużycka Plus”, mówi Piotr Rybak, Branch Manager, Future Processing.

Beata Lewandowska

Pięć lat w życiu globalnej, dynamicznej firmy to bardzo dużo. Szczególnie, jeżeli w tym czasie mamy do czynienia ze zjawiskami wywierającymi ogromny wpływ na to, jak żyjemy i pracujemy. A takim zjawiskiem jest bez wątpienia pandemia. Dlatego naszemu klientowi zależało nie tylko na renegocjacji kontraktu, ale także szerokim doradztwie w zakresie przystosowania środowiska pracy do aktualnych i przyszłych potrzeb pracowników Brown-Forman Polska. Cieszę się, że posiadając wewnątrz JLL kompetencje w tych obszarach, mogliśmy kompleksowo wesprzeć firmę w tym procesie.

Beata Lewandowska

Starszy Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL

Łużycka Plus, to oddany do użytku w 2014 r., biurowiec klasy A oferujący ok. 6 000 mkw. powierzchni biurowej, powstały według założeń zrównoważonego budownictwa zgodnie z certyfikacją ekologiczną BREEAM. W budynku zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. fasady kurtynowe pozwalające optymalizować doświetlenie wnętrza. Był to także pierwszy w Polsce biurowiec, który uzyskał certyfikat „Obiekt bez barier”, co oznacza, że jest w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Budynek posiada cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne, w których mieści się 116 miejsc parkingowych.

“Bardzo się cieszę z kolejnego reprezentanta sektora IT w gronie najemców naszych gdyńskich projektów biurowych. Oprócz obiektu Łużycka Plus, do którego wprowadza się Future Processing, to także zlokalizowane po sąsiedzku budynki kompleksu Łużycka Office Park oraz 3T Office Park, czyli największy biurowiec spośród oddanych do użytkowania w Polsce w IV kw. 2021 roku. Bardzo dobrze współpracuje nam się z branżą IT. Działający w niej pracodawcy doskonale wiedzą, jak ważną rolę pełnią przestrzenie biurowe w procesie pozyskiwania i utrzymywania specjalistów na trudnym rynku pracy. My też mamy tego świadomość, dlatego do potrzeb każdego najemcy podchodzimy elastycznie i jesteśmy otwarci na realizację kreatywnych i niestandardowych projektów”, podsumowuje Sergiusz Gniadecki, Prezes SGPM, spółki zarządzającej Łużycką Plus i Łużycką Office Park.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*