Biurowiec Pixel ma nowego właściciela

Poznań, 29 stycznia 2016 r.– Fundusz Garvest Real Estate sfinalizował umowę sprzedaży poznańskiego budynku biurowego Pixel. Obiekt za 32,2 mln euro kupiła firma GTC. W transakcji stronie sprzedającej doradzali eksperci z JLL i CMS Cameron McKenna, a kupującej – Hogan Lovells.

Pixel
Budynek biurowy Pixel

Oddany do użytku w 2013 r. Pixel oferuje 14 500 mkw. powierzchni biurowej w ramach siedmiu kondygnacji naziemnych. Zaletą lokalizacji przy ul Grunwaldzkiej 182 jest bardzo dobre połączenie z autostradą A2, sprawny dojazd do lotniska Ławica, a także dostęp do przystanków komunikacji publicznej. Obiekt jest w całości wynajęty Grupie Allegro. Na parterze biurowca działa popularna wśród poznaniaków restauracja Jadłodajnia.

Pixel, zaprojektowany przez słynną pracownię JEMS Architekci, jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w Poznaniu. Dzięki swojej unikalnej bryle i elewacji, na którą składają się dwupoziomowe loggie, obiekt uzyskał szereg prestiżowych wyróżnień, m.in. nagrodę Jana Baptysty Quadro.

Sławomir Jędrzejewski, JLLSławomir Jędrzejewski, Dyrektor, Dział Nieruchomości Biurowych i Magazynowych JLL w Polsce, komentuje: „Sprzedaż projektu Pixel to druga w tym roku, a czwarta w ciągu ostatnich 12 miesięcy transakcja zrealizowana na rynku nieruchomości biurowych w Poznaniu. Aktywności inwestorów sprzyja dostępność wysokiej jakości produktów, zabezpieczonych instytucjonalnymi umowami najmu oraz wyższe stopy kapitalizacji niż w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Z naszych analiz wynika, że aktywność inwestorów na tym rynku utrzyma się na wysokim poziomie w 2016 r., a w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się kolejnych transakcji, których przedmiotem będą nieruchomości biurowe w Poznaniu”.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Poznaniu właściciela zmieniły takie projekty biurowe jak Pixel, Okrąglak, Andersia Business Centre oraz Malta House.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*