Bonduelle Polska nowym najemcą Lakeside

Bonduelle Polska, lider w przetwórstwie produktów warzywnych, w II kwartale 2024 roku przeniesie siedzibę do Lakeside, długo wyczekiwanej, prestiżowej inwestycji, należącej do ATENOR. W procesie negocjacji najemcę, firmę Bonduelle Polska wspierała firma Walter Herz, natomiast spółkę ATENOR reprezentowała Agencja Biurowa JLL.

Bonduelle Polska S.A. jest częścią grupy Bonduelle, międzynarodowego koncernu specjalizującego się w przetwórstwie warzyw. Obecnie w Polsce znajdują się dwie fabryki Bonduelle, zatrudniające blisko 500 osób i przetwarzające około 55 tys. ton warzyw rocznie, co sprawia, że Bonduelle pozycjonuje się jako lider na polskim rynku.

Budynek biurowy Lakeside, zlokalizowany w najbardziej zielonej części Mokotowa, powstał z myślą o komforcie przebywających w nim osób. Zostanie wyposażony w szeroką gamę udogodnień, takich jak zielone tarasy dla najemców, lokal gastronomiczny z kawiarnią, pełna infrastruktura dla rowerzystów oraz stacje do ładowania aut, rowerów i hulajnóg elektrycznych. Umiejscowiona na warszawskim Mokotowie inwestycja będzie wyróżniać się zarówno niepowtarzalnym widokiem na jezioro i park, jak i  doskonałym usytuowaniem pod względem komunikacyjnym. W bliskiej odległości od budynku znajdują się stacje metra M1 Służew oraz Wilanowska jak również duża liczba przystanków autobusowych i tramwajowych.

Małgorzata Arseniuk

Lakeside ponownie przyciąga rozpoznawalnego najemcę, co niewątpliwie potwierdza fakt, że kolejne firmy dostrzegają wartość tego wyjątkowego biurowca. Widzimy, iż cenią sobie one główne zalety Lakeside – doskonałą lokalizację tuż przy parku w połączeniu z nowoczesnością oraz szeroką gamą udogodnień i zielonych rozwiązań, którymi wyróżnia się ta inwestycja.

Małgorzata Arseniuk

Senior Consultant, Office Agency, JLL

Lakeside to nowoczesny biurowiec o najwyższym standardzie, zlokalizowany przy ul. Szturmowej 2, w Warszawie. Jego powierzchnia całkowita obejmie 23 844 mkw. Generalnym wykonawcą budynku jest firma PORR, a budowa w pełni zasilana jest czystą energią z odnawialnych źródeł. Swoją architekturę Lakeside zawdzięcza projektowi Grupy 5 Architekci. Wyłącznym agentem, odpowiedzialnym za komercjalizację budynku jest międzynarodowa firma doradcza JLL.

Zależało nam na tym, aby pierwsza inwestycja ATENOR w Warszawie była tą flagową, będąc jednocześnie świadectwem jakości, jaką tworzymy jako deweloper. Lakeside jest szczególnym biurowcem, który w swojej innowacyjności łączy zarówno nowoczesne technologie i udogodnienia wraz z bliskością i dbałością o naturę. Projekt został zrealizowany z niebywałą starannością właśnie o te dwa aspekty – komfort najemców i ich pracowników, oraz środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Są to kwestie kluczowe dla coraz większej grupy firm, jak również dla nowego najemcy Lakeside – Bonduelle.” mówi Karolina Pawłowska, Development & Leasing Manager, ATENOR .

„Kompleksowe doradztwo w procesie relokacji to zakres usługi jakiego firma Bonduelle oczekiwała od doradcy. Owocna współpraca obejmowała poszukiwanie odpowiedniego budynku dla Bonduelle, wsparcie w zakresie planów aranżacyjnych, negocjacje prawne i finansowe oraz dobór profesjonalistów w zakresie wyposażenia biura i wsparcia w zakresie technicznym. Przeprowadzka do Lakeside z pewnością pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój firmy.” – mówi Tomasz Krawczyk, Walter Herz.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*