Budowa Lakeside w pełni zasilana energią wiatrową

100% prądu zużywanego w trakcie budowy warszawskiej inwestycji biurowej, należącej do spółki ATENOR, pochodzi z elektrowni wiatrowych. Zrównoważony projekt Lakeside wcześniej uzyskał już też precertyfikacje BREEAM na poziomie Outstanding i WELL na poziomie Gold.

Budowa biurowca Lakeside na warszawskim Mokotowie, jest w pełni zasilana czystą energią z odnawialnych źródeł. Budynek uzyskał certyfikat E.ON Polska S.A. potwierdzający zakup gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE tj. lądowych farm wiatrowych. Spółka ATENOR już na etapie realizacji inwestycji z odpowiedzialnością podchodzi do kwestii zrównoważonego budownictwa, co pozwala ograniczyć ślad węglowy i tworzyć przestrzenie przyjazne dla ludzi i środowiska.

Oddanie do użytku inwestycji należącej do firmy deweloperskiej ATENOR planowane jest na IV kw. 2023 r. Generalnym wykonawcą projektu jest firma PORR. Za komercjalizację biurowca Lakeside odpowiada międzynarodowa firma doradcza JLL.

ATENOR ustanowił własną ścieżkę polityki zrównoważonego rozwoju i w pełni zintegrował ją z globalną strategią firmy. ATENOR uważa, że polityka zerowej emisji dwutlenku węgla odgrywa istotną rolę w dążeniu firmy do jeszcze większej odpowiedzialności za środowisko. Projekt Lakeside jest wyrazem tych ambicji. Uzyskana wcześniej precertyfikacja BREEAM i WELL dla budynku Lakeside, w połączeniu z potwierdzeniem wykorzystania czystej energii już na etapie budowy, potwierdzają, że inwestycja ta tworzy wartość dodaną dla społeczeństwa i środowiska.

„Zrównoważone podejście spółki ATENOR do architektury i budownictwa, a co za tym idzie, także bazowanie na najwyższych standardach jakościowych, pozwala nam na kształtowanie tkanki miejskiej z myślą o dzisiejszych i przyszłych potrzebach mieszkańców. W naszych projektach koncentrujemy się na komforcie, zdrowiu i dobrostanie użytkowników zgodnie z zasadami poszanowania środowiska naturalnego. Dlatego niezwykle ważna była dla nas możliwość ograniczenia śladu węglowego już na etapie budowy Lakeside, o czym świadczy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Nasze działania są naturalną konsekwencją przyjętej przez nas strategii uwzględniającej czynniki ESG, którą kierujemy się we wszystkich naszych europejskich inwestycjach”, komentuje Sven Lemmes, Executive Officer, ATENOR.

Biurowiec Lakeside powstaje w południowej części Mokotowa. Jego unikatowość podkreśla wyjątkowa architektura i usytuowanie budynku nad jeziorem, w otoczeniu zieleni. Budynek biurowy klasy A oferuje ok. 24 000 mkw. powierzchni i jest doskonale skomunikowany, dzięki lokalizacji w sąsiedztwie ulic Puławskiej i Rzymowskiego, w pobliżu pętli tramwajowej. Od stacji Metro Wilanowska dzielą go zaledwie trzy przystanki. Budynek Lakeside został zaprojektowany przez Grupę 5 Architekci.

Ilona Danelczyk

Autentyczna dbałość dewelopera o realizację wyznaczonych w strategii ESG celów jest zbieżna z naszym myśleniem jako firmy doradczej, o kreowaniu odpowiedzialnego biznesu przyszłości. Tym bardziej cieszę się, że to nasz zespół odpowiada za komercjalizację tego projektu niewątpliwie wyznaczającego trendy w tym zakresie. Obserwujemy, że coraz większa liczba najemców świadomie decyduje się na zrównoważone, komfortowe i efektywne środowiskowo biurowce, tworząc w nich nowoczesne miejsca pracy w oparciu o aktualne potrzeby i oczekiwania swoich pracowników.

Ilona Danelczyk

Dyrektor w Agencji Biurowej z międzynarodowej firmy doradczej JLL

ATENOR to firma deweloperska notowana na giełdzie Euronext Brussels. Poprzez swoje podejście do kwestii urbanistycznych i architektonicznych dąży do odpowiedniego reagowania na nowe wyzwania stawiane przez zmiany w życiu miejskim i zawodowym. Spółka ATENOR, aktualnie obecna w 10 krajach Europy, posiadająca w portfolio 32 projekty o powierzchni ok. 1,3 mln mkw., inwestuje w nieruchomości o dużej skali, spełniające surowe kryteria lokalizacji, efektywności ekonomicznej i poszanowania środowiska.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*