Budynek biurowy Concept Tower pierwszym budynkiem w Polsce z podwójną certyfikacją LEED i BREEAM

Firma Concept Development BSD 2 Sp. z o.o zdecydowała się na przeprowadzenie podwójnej certyfikacji LEED i BREEAM dla nowobudowanej inwestycji biurowej Concept Tower w Warszawie. Procesem zarządzać będzie zespół doradców ds. akredytacji budynków biurowych Jones Lang LaSalle.

Projekt Concept Tower zlokalizowany zostanie przy ulicy Grzybowskiej w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wola w Warszawie. Piętnastokondygnacyjny budynek oferować będzie około 8 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na wynajem oraz 101 podziemnych miejsc parkingowych. Biurowiec zaprojektowany został tak, by zminimalizować jego wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie zapewnić optymalne warunki pracy jego użytkownikom. Planowana data oddania inwestycji do użytkowania to wrzesień 2012 r. 

Regina Gul, doradca ds. akredytacji w Dziale Zarządzania Projektami Jones Lang LaSalle, LEED Green Associate i BREEAM Assessor, komentuje: „Zgodnie z szacunkami Jones Lang LaSalle w marcu 2012 r. około 250 000 mkw. istniejących powierzchni biurowych w Polsce posiadało certyfikat LEED lub BREEAM. Najwięcej certyfikowanych budynków znajdziemy w Warszawie. Na kolejnych pozycjach plasują się Łódź i Katowice. Dodatkowo około 500 000 mkw. pozostaje obecnie w fazie budowy, najwięcej spośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Dzięki uzyskaniu podwójnej certyfikacji projekt Concept Tower wpisze się w europejskie trendy w dziedzinie budownictwa zrównoważonego. Budynek będzie bowiem pierwszą inwestycją biurową w Polsce z podwójną certyfikacją LEED oraz BREEAM.”

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*