Concentrix z nowym biurem w Global Office Park w największej transakcji w Katowicach w tym roku

Concentrix, globalny dostawca rozwiązań i technologii z zakresu customer experience, wynajmie blisko 5200 mkw. brutto przestrzeni w katowickim biurowcu Global Office Park, należącym do Cavatina. Umowa jest największą transakcją w Katowicach w 2023 r. Wsparcie doradcze dla Concetrix zapewniła firma JLL.

Concentrix to globalny dostawca rozwiązań i technologii z zakresu customer experience (CX). Firma prowadzi projekty CX dla ponad 130 klientów z listy Fortune Global 500 i 125 z nowej gospodarki. Concentrix działa w 40 krajach i na 6 kontynentach. Świadczy usługi w kluczowych sektorach przemysłu: technologia i elektronika użytkowa, handel detaliczny, podróże i handel elektroniczny, bankowość, usługi finansowe i ubezpieczenia, opieka zdrowotna, komunikacja i media, motoryzacja oraz energia i sektor publiczny. Katowice będą kolejną lokalizacją biurową firmy w Polsce. Obecnie w biurach w Lublinie i Szczecinie Concentrix zatrudnia ponad 1500 osób. Nowe biuro w Katowicach ma zapewnić ponad 500 nowych miejsc pracy.

„Obecnie silnie rozwijamy nasze operacje w Polsce, i cieszy nas, że kolejną lokalizacją dla naszej firmy w kraju będą Katowice, które w ostatnich latach stają się nowym centrum dla sektorów IT i usług dla biznesu. Nowe biuro zapewni nam nie tylko znaczącą przestrzeń, ale też wszelkie możliwe usługi i udogodnienia, a także doskonale skomunikowaną lokalizację w samym centrum, co sprawi, że będzie to znakomite miejsce dla naszych pracowników.” – mówi Edyta Szubert, Director of Operations, Concentrix Poland.

Katarzyna Siruga

Global Office Park to nowoczesny budynek, który będzie stanowić idealną lokalizację dla tak prężnie rozwijającej się firmy. To jednocześnie jedna z najbardziej nowatorskich inwestycji na biurowej mapie Polski, i już teraz stanowi siedzibę dla jednych z najbardziej kluczowych firm z sektora technologii i usług. Cieszy nas więc, że udało się tu zlokalizować kolejną spółkę tak wysokiej rangi, która zajmie blisko 5200 mkw. Transakcja na taką skalę była niezmiernie wymagająca, jednak wierzymy, że Global Office Park okaże się idealnym wyborem dla naszego klienta.

Katarzyna Siruga

Senior Consultant, Office Agency, JLL

Global Office Park zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku. Kompleks składa się z 2 wież biurowych i jednej wieży mieszkaniowej osadzonych na wspólnym 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdują się liczne lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe. Wieże biurowe liczące po 25 pięter i 100 m wysokości, gdzie zapewniają dostęp do wysokiej klasy powierzchni do pracy. Na tarasach kompleksu znajdują się strefy zieleni i relaksu, zajmujące aż 2,3 tys. mkw. powierzchni. Wieże A1 i A2 posiadają certyfikat na poziomie "Outstanding" (najwyższe możliwe odznaczenie w certyfikacji BREEAM).

– Skala i jakość projektu Global Office Park czyni go idealnym miejscem do tworzenia środowiska pracy dla prężnie działających i rozwijających się firm. W Katowicach, które są ważnym ośrodkiem skupiającym podmioty z rynku usług dla biznesu, zwłaszcza sektor technologiczny poszukuje większych, dających się elastycznie dopasować do specyficznych potrzeb powierzchni w najnowocześniejszych budynkach. Cieszę się, że nasza dotychczasowa dobra współpraca z Concentrix zaowocowała wynajmem znacznej powierzchni w wieży A2 – mówi Sylwia Wasilewska, Senior Leasing Manager w Cavatina Holding.

 

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*