Credit Suisse Asset Management kupuje biurowiec Prosta Tower w Warszawie

W transakcji kupującemu doradzała firma JLL

WARSZAWA, 28 grudnia 2016 – Credit Suisse Asset Management kupił budynek biurowy klasy A - Prosta Tower w Warszawie od Marvipol S.A. JLL reprezentował Credit Suisse w jego pierwszej od 2007 r. transakcji inwestycyjnej zawartej na polskim rynku biurowym.

Biuro na wynajem Prosta Tower
Budynek biurowy Prosta Tower, Warszawa, ul. Prosta 32

Sławomir Jędrzejewski, JLLSławomir Jędrzejewski, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych w JLL, komentuje: „Prosta Tower to wysokiej klasy, dobrze zlokalizowana nieruchomość, która jest obecnie częścią portfela Credit Suisse Asset Management. Cieszymy się z finalizacji transakcji, która jest dla naszego klienta istotnym krokiem w zaznaczeniu swojej obecności w segmencie najlepszych nieruchomości biurowych w Polsce”.

Prosta Tower to kameralny budynek w centrum Warszawy, oferujący około 6 300 mkw. powierzchni biurowej. Bardzo dużym atutem obiektu jest jego lokalizacja - przy ul. Prostej, bardzo blisko Rondo Daszyńskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów biurowych w stolicy. Prostą Tower cechuje bardzo dobra ekspozycja i rozpoznawalność, dzięki oryginalnej betonowej fasadzie, przypominającej plaster miodu. Budynek został zaprojektowany przez cenionego polskiego architekta - Stefana Kuryłowicza.

Prosta Tower została zrealizowana przez Marvipol w 2011 roku i od tego czasu pełnił funkcję siedziby firmy.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*