Dassault Systèmes zostaje w Kapelance 42B

Dassault Systèmes Sp. z o.o. przedłużył umowę najmu 2 500 mkw. powierzchni biurowej w krakowskim biurowcu Kapelanka 42B, należącym do funduszu zarządzanego przez REINO Partners.

Dassault Systèmes – znana również pod nazwą 3DS – to spółka z grupy francuskiego koncernu Dassault, specjalizująca się w oprogramowaniu do projektowania i wizualizacji 3D, będąca autorem platformy 3DEXPERIENCE, która wspiera aplikacje firmy w dostarczaniu pełnej gamy możliwości modelowania 3D. Najemca jest obecny w biurowcu od 2014 roku.

„Kraków jest dla nas kluczową lokalizacją biznesową w Polsce. Szeroki dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry IT w drugim największym hubie biurowym w kraju sprawia, że myślimy o dalszym, długoterminowym rozwoju naszej działalności w tym mieście”, komentuje Steffen Briese, Dyrektor ds Nieruchomości, Dassault Systèmes S.A.

W procesie renegocjacji umowy najemcy doradzali eksperci z firmy JLL.

Adam Włochyński

Dobrze skomunikowany biurowiec o ponadczasowej architekturze oraz nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych to silny magnes przyciągający najemców. Taki właśnie jest budynek Kapelanka 42B, którego architektura wyróżnia się na tle zabudowy tej części Krakowa. Ponadto, położenie w sąsiedztwie przystanka szybkiego tramwaju umożliwia łatwy dojazd do centrum miasta, a bliskość terenów rekreacyjnych stwarza dobre możliwości spędzenia czasu po zakończeniu dnia pracy

Adam Włochyński

Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL
 

„Cieszymy się, że Dassault Systèmes obdarza nas zaufaniem i zdecydowało się pozostać w budynku na kolejne 5 lat. Wierzymy, że nasza lokalizacja, a także utrzymywany przez lata wysoki standard techniczny i środowiska pracy, poparty zdobytym niedawno certyfikatem LEED EBOM z najwyższą dotychczas liczbą punktów w Polsce, będą nadal spełniały oczekiwania najbardziej wymagających firm”, podsumowuje Justyna Tinc, Head of Asset Management i Partner w REINO Partners.                                                                                              

Kapelanka 42B to nowoczesny biurowiec o powierzchni najmu ok. 12 200 mkw., położony w południowo-zachodniej części miasta, nieopodal terenów rekreacyjnych – Parku Skały Twardowskiego i Zakrzówka. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się hipermarket Tesco, a w odległości około 6 km od nieruchomości przebiega obwodnica Krakowa - autostrada A4, co w znacznym stopniu ułatwia komunikację w obrębie miasta, a także zapewnia dostęp do tras wylotowych.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*