Elbląg z pierwszym biurowcem klasy A

Porta Mare powstanie dzięki Programowi Fabryka

Porta Mare - nowoczesny obiekt oferujący niemal 10 tys. powierzchni użytkowej - powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta w Elblągu. Inwestycja w ramach Programu Fabryka, poza pobudzeniem ekonomicznego potencjału miasta, przyczyni się także do rewitalizacji zdegradowanego obszaru Wyspy Spichrzów, która dawniej stanowiła gospodarcze serce Elbląga.

Elbląski biurowiec „Porta Mare” zaoferuje ponad 6 tys. mkw. wysokiej klasy biur, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Będzie on zlokalizowany przy ul. Warszawskiej na malowniczym nabrzeżu rzeki Elbląg, która dzieli teren przyszłej inwestycji od miejskiej starówki. Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Fabryka, który poprzez budowę nowoczesnych przestrzeni biurowych ma pobudzać potencjał średnich miast.

Elbląska Wyspa Spichrzów to obszar, który stanowił gospodarcze zaplecze miasta. Pierwsze zabudowania pojawiły się na niej na początku XIV wieku. Na wyspie lokowano urządzenia konieczne do obsługi dalekosiężnego handlu, portu, stoczni, a także warsztaty rzemieślnicze i spichrze. Teren pod realizację tej inwestycji wskazał elbląski samorząd.

Projekt opracowywany przez warszawską pracownię PAS Projekt zakłada powstanie budynku składającego się z 7 brył z dwuspadowym dachem, zróżnicowanych pod względem wykończenia elewacji wysunięcia względem rzeki. Ze względu na historyczny walor tego terenu, inwestycja będzie realizowana zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi.

Marcin Faleńczyk

Elbląg to miasto z ogromnym potencjałem, a budowa biurowca Porta Mare z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju tego regionu. To ważna inwestycja również dla firm z sektora usług dla biznesu, które coraz śmielej przyglądają się alternatywnym lokalizacjom poza największymi ośrodkami biurowymi. Ponadto, budynek powstanie w atrakcyjnym miejscu, na Wyspie Spichrzów, co z pewnością będzie atutem dla przyszłych najemców chcących stworzyć komfortowe środowisko pracy. Cieszymy się, że będziemy mogli brać udział w procesie komercjalizacji Porta Mare.

Marcin Faleńczyk

Dyrektor biura JLL w Trójmieście

Elbląg jest jednym z pierwszych miast, które zostało wytypowane do realizacji Programu Fabryka. Program został stworzony z myślą o wsparciu miast średnich, które w wyniku odpływu wykwalifikowanych kadr tracą funkcje gospodarczo-społeczne. Obecnie, poza Elblągiem, prace projektowe trwają  także w Stalowej Woli i Włocławku.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*