Euro Styl S.A. wchodzi do Młodego Miasta

Trójmiejski deweloper planuje swoją pierwszą inwestycję na terenach postoczniowych.

Firma Euro Styl S.A - trójmiejski deweloper specjalizujący się w inwestycjach mieszkaniowych będący częścią Grupy Kapitałowej Dom Development S.A. - zakupiła od Atrium European Real Estate Ltd grunt inwestycyjny znajdujący się na terenie Młodego Miasta w Gdańsku. Sprzedającego reprezentowali eksperci z międzynarodowej agencji doradczej JLL.

Grunt o powierzchni blisko 7 ha jest zlokalizowany pomiędzy ulicami Popiełuszki, Doki i Rybaki Górne, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności. Miejscowy plan zagospodarowania umożliwia realizację na tym terenie zabudowy wielofunkcyjnej, która połączy funkcje mieszkaniowe, biurowe, jak również zaoferuje szerokie spektrum usług. Obecnie na działce planowane jest około 1 200 mieszkań i lokali usługowych oraz około 30 000 mkw. biur.

Aktualnie nieruchomość jest niemal w całości niezabudowana. W jej południowo-wschodnim narożniku znajduje się zabytkowa hala potocznie zwana halą U-botów, która w przyszłości będzie stanowiła historyczny akcent wzbogacający architektonicznie nową inwestycję na tym obszarze.

Daniel Puchalski

Młode Miasto to bez wątpienia jedna z najciekawszych i najbardziej prestiżowych lokalizacji na inwestycyjnej mapie Polski. Projekt rewitalizacji terenów postoczniowych zakłada stworzenie wielofunkcyjnej, nowoczesnej i przyjaznej mieszkańcom tkanki miejskiej. Bardzo duże zainteresowanie inwestorów tą częścią Gdańska potwierdza, że grunty wymagające rewitalizacji, które umożliwiają realizację unikatowych projektów wielofunkcyjnych, są na fali. Bardzo cieszymy się, że Euro Styl, który od lat wspiera rozwój lokalnego rynku nieruchomości, będzie miał swój wkład w przywrócenie terenów postoczniowych mieszkańcom Trójmiasta

Daniel Puchalski

Dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych, JLL
 

 

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*