Fuzja Jones Lang LaSalle z King Sturge

better together

Dwie czołowe firmy doradcze działające na rynku nieruchomości połączą działania w Europie

LONDYN, 27 maja 2011 – Firma działająca na światowym rynku nieruchomości komercyjnych, Jones Lang LaSalle (NYSE: JLL), ogłosiła dziś fuzję z King Sturge, międzynarodową firmą doradczą na rynku nieruchomości. Po połączeniu obie firmy staną się liderem w Europie, a w szczególności w Wielkiej Brytanii. Dzięki połączeniu zwiększy się potencjał i wachlarz oferowanych usług w regionie, co przyniesie bezpośrednie korzyści klientom obu firm.

Transakcja ma zostać sfinalizowana 31 maja 2011 r. Zgodnie z jej warunkami Jones Lang LaSalle zapłaci 197 mln GBP (319 mln USD) wspólnikom firmy King Stuge, z których 98 mln GBP zostanie przekazane w gotówce w momencie finalizacji transakcji. Reszta kwoty zostanie przekazana w ciągu pięciu lat.

Europejskie biura King Sturge (43 w tym 24 w Wielkiej Brytanii) staną się częścią Jones Lang LaSalle i będą działać pod marką Jones Lang LaSalle. Integracja kierunków działalności i zespołów oraz całkowity rebranding wszelkich działań biznesowych rozpocznie się bezzwłocznie.

Christian Ulbrich, dyrektor naczelny Jones Lang LaSalle w regionie EMEA (Europa i Azja Mniejsza), powiedział: „Oczywiste dopasowanie strategiczne i kulturowe Jones Lang LaSalle oraz King Sturge sprawia, że fuzja stanowi logiczną i bardzo atrakcyjną propozycję dla obu firm. Daje nam ona szerokie kompetencje, które sprawią, że nasze usługi nie będą mieć sobie równych w Wielkiej Brytanii oraz w Europie kontynentalnej.”

Richard Batten, starszy wspólnik w firmie King Sturge, powiedział: „To jest połączenie dwóch wspaniałych, podobnych kulturowo firm, przed którymi widać fantastyczne synergie biznesowe, które mogą przyczynić się do stworzenia najlepszej firmy doradczej na rynku nieruchomości w Europie. Jesteśmy przekonani, że razem będziemy lepsi. Umiejętność działania na platformie globalnej oraz możliwości, jakie to stwarza to doskonała wiadomość dla naszych pracowników i klientów.”

Fuzja uwypukli mocne strony i wzmocni wiodącą pozycję na rynku. Przyczyni się także do poszerzenia możliwości świadczenia usług:

  • Silny, połączony zespół ds. rynków kapitałowych zapewni klientom nieporównywalny dostęp do przepływów kapitału międzynarodowego przy wykorzystaniu globalnej platformy Jones Lang LaSalle.
  • Fuzja jest zwieńczeniem realizacji strategicznych celów obu firm w zakresie budowania pozycji lidera na adresowanych rynkach lokalnych i regionalnych.
  • Jones Lang LaSalle jest liderem na londyńskim rynku nieruchomości w tym inwestycyjnym, a King Sturge jest wiodącym doradcą na rynkach regionalnych w Wielkiej Brytanii.
  • Połączenie firm pozwoli rozwinąć wachlarz usług, w tym usług dla sektora produkcyjno-przemysłowego, logistycznego i handlowego.
  • Działalność firmy wzmocni się na szybko rozwijających się rynkach Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

John Duckworth, Dyrektor Zarządzający w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej w Jones Lang LaSalle komentuje: „Niesamowicie cieszymy się z połączenia dwóch znakomitych firm. Każda z nich cieszy się doskonałą reputacją opartą na pracy zespołowej i stawianiu klientów na pierwszym miejscu. Pierwszym zadaniem będzie wykorzystanie niesamowitego potencjału wynikającego z fuzji i przełożenie na korzyści dla klientów i pracowników w regionie Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej.”

Połączone przedsiębiorstwo będzie działać na 70 rynkach regionu EMEA (Europa i Azja Mniejsza) w 30 krajach zatrudniając 5 300 osób, świadcząc kompleksowe usługi na światowym rynku nieruchomości dla inwestorów, właścicieli i najemców. W Wielkiej Brytanii zatrudnionych będzie 2 700 pracowników w 34 biurach.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*