Gdański biurowiec Heweliusza 18 zaczyna tętnić życiem

We wrześniu odbyło się oficjalne otwarcie budynku Heweliusza 18, który jest częścią kompleksu biurowo-mieszkalnego, zlokalizowanego u zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza w Gdańsku. Nowe budynki znakomicie współgrają ze śródmiejską zabudową, a okolica zyskała dzięki nim nowe nawierzchnie oraz plac miejski. Do Heweliusza 18 wprowadzili się już pierwsi najemcy, m.in. redakcja Trojmiasto.pl.

„Z dumą oddaliśmy ten projekt miastu. Wierzymy, że jego ukończenie stanowi impuls do dalszego zwiększania atrakcyjności Gdańska, jako lokalizacji biznesowej. Naszym głównym założeniem było zaprojektowanie zaawansowanych technologicznie budynków, w świetnej lokalizacji, doskonale wpisujących się w otaczającą je przestrzeń. Sukces komercyjny Heweliusza 18 przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Biurowiec został w 100% wynajęty na kilka miesięcy po oddaniu go do użytku”, komentuje Rafał Nowicki, Prezes Apollo Rida.

W Heweliusza 18 działają już pierwsi najemcy – firma UTC Fire&Security przejęła część wynajmowanej powierzchni i sukcesywnie będzie przejmować powierzchnię na pozostałych kondygnacjach, a kilka tygodni temu do budynku przeprowadziła się redakcja Trojmiasto.pl. Jak podkreśla Agnieszka Bomba, Wiceprezes Portalu, decydującym czynnikiem przy wyborze Heweliusza 18 była jego lokalizacja.

„Nasi dziennikarze często poruszają się w obrębie urzędów, placówek kultury, obiektów muzealnych i teatralnych - a te zlokalizowane są głównie w Śródmieściu. Zależało nam więc, aby adres naszej nowej siedziby był dogodny dla wszystkich pracowników i wspierał ich w codziennej pracy. Bliskie jest nam również podejście Apollo Rida do tej części Gdańska - dbałość o estetyzację terenu oraz szczegółowe dopracowanie detali. Dodatkowym atutem, nie tak oczywistym w dzisiejszych budynkach biurowych, były też uchylne okna. Z naszego nowego biura możemy także podziwiać przepiękne widoki na panoramę miasta – daje nam to chwilę oddechu, tak potrzebnego w bardzo dynamicznej pracy dziennikarza”, tłumaczy Agnieszka Bomba.

Podczas tworzenia aranżacji wnętrza redakcji Trojmiasto.pl kluczowe było połączenie funkcjonalności z lokalnym klimatem projektowanych przestrzeni, które podkreślają charakter pracy dziennikarzy portalu, ich zaangażowanie w codzienne życie Trójmiasta oraz oddają klimat Gdańska, Sopotu i Gdyni. Z tego względu powstała salka "Słoneczny Sopot" z tapetą z morzem, piaskową wykładziną i rattanowymi meblami. Tuż obok znajdują się sale "Filmowa Gdynia" z krzesłem reżysera, lampą filmową i grafiką z gdyńskiego festiwalu oraz "Stoczniowy Gdańsk", w której grafikę stoczniowych dźwigów wykonała malarka, Edyta Rybczyńska.

Cała inwestycja, w której swoje biura będą miały także firmy Metsa Group Services oraz H&M Hennes & Mauritz, a której częścią jest również apartamentowiec Rajska 8, to unikalny w skali kraju projekt rewitalizacji tak dużego obszaru w obrębie historycznego centrum Gdańska.

Magdalena Sierant

Tutejszy rynek biurowy to aktualnie jedna z najszybciej rozwijających się lokalizacji inwestycyjnych w Polsce i regionie CEE, m.in. ze względu na wysoki standard powstających projektów, czy dobrą jakość życia, która przyciąga tutaj specjalistów z całego kraju. Wysokie zainteresowanie wynajmem powierzchni przy Heweliusza pokazuje, że najemcy poszukują nowoczesnej przestrzeni biurowej zbudowanej z poszanowaniem otoczenia, a ponad wszystko cenią sobie bycie w Śródmieściu Gdańska, w którym podaż powierzchni biurowej jest ograniczona

Magdalena Sierant

Starszy Konsultant w biurze JLL w Trójmieście

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*