Ghelamco i JLL wspólnie wynajmują Warsaw Spire

Międzynarodowa firma doradcza JLL została wybrana wyłącznym agentem ds. komercjalizacji Warsaw Spire – największego projektu biurowego w Polsce.

Warsaw Spire, którego inwestorem i deweloperem jest firma Ghelamco, to jedna z najważniejszych inwestycji na biznesowej mapie Warszawy. Po Pałacu Kultury i Nauki jest drugim co do wysokości budynkiem w Polsce oraz największym co do powierzchni kompleksem biurowym w kraju. Warsaw Spire powstaje w nowym biznesowym centrum Warszawy, przy placu Europejskim, w kwartale ulic Towarowej, Grzybowskiej, Wroniej i Łuckiej. Lokalizacja projektu, dzięki bliskości głównych ulic i gęstej sieci komunikacji miejskiej, w tym II linii warszawskiego metra, zapewnia doskonałe połączenie z pozostałymi częściami miasta, lotniskiem oraz dworcami kolejowymi.

Warsaw Spire

Kompleks Warsaw Spire tworzą trzy budynki: 220-metrowy budynek wieżowy A o 49 kondygnacjach oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące, (B, C) po 15 kondygnacji każdy. Warsaw Spire dostarczy łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej wyposażonej w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, między innymi zastosowany po raz pierwszy w Polsce system wind typu ‘double deck’. Flagowa inwestycja Ghelamco realizowana jest zgodnie z wymogami systemu BREEAM i otrzymała prestiżowy certyfikat środowiskowy na poziomie „Excellent”. Za koncepcję architektoniczną Warsaw Spire odpowiada zespół architektów z pracowni Jaspers Eyers & Partners wraz z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt.

Inwestycja realizowana jest etapami – jako pierwszy w 2014 r. oddany do użytku został budynek B, w tym roku planowane jest ukończenie budynku C, natomiast prace przy budynku wieżowym A zostaną zamknięte w kwietniu 2016 r.

Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju, Członek Zarządu Ghelamco Poland, komentuje: „Nasz wybór JLL jako agencji dedykowanej projektowi Warsaw Spire podyktowany był znakomitą reputacją firmy i jej wieloletnim doświadczeniem w reprezentowaniu właścicieli budynków oraz we współpracy z międzynarodowymi i lokalnymi firmami - najemcami powierzchni biurowych, a także znajomością rynku oraz świadomością pozycji i wartości naszego projektu”.

JLL będzie odpowiadać za realizację strategii najmu i pozyskiwanie firm zainteresowanych objęciem powierzchni zarówno w części biurowej, jak i usługowej.

Warsaw Spire i zespół JLL

Tomasz Czuba, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL, dodaje: „Możliwość współpracy z Ghelamco przy jednej z najciekawszych inwestycji biurowych ostatnich lat to dla nas duże wyróżnienie. Warsaw Spire ma wszystkie atuty, aby przyciągnąć nawet najbardziej wymagających najemców z różnych segmentów gospodarki, w tym również z sektora publicznego. Lokalizacja, nowoczesna architektura, dbałość o jakość wykończenia, najwyższej klasy rozwiązania technologiczne, a także rozwinięta oferta usługowa i gastronomiczna oraz unikalna przestrzeń publiczna to atuty tego przedsięwzięcia”.

Warsaw Spire wyróżniają nie tylko wyjątkowy format projektu, znakomita lokalizacja i zrównoważone rozwiązania technologiczne. Unikalną wartość projektu stanowi bezprecedensowa koncepcja stworzenia ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej na placu Europejskim, która w harmonijny sposób połączy funkcje publiczne i komercyjne. Do opracowania projektu placu firma Ghelamco zaprosiła światowej sławy belgijską pracownię Wirtz International Landscape Architects, która projektowała m.in ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w Paryżu, czy Jubilee Park w Londynie.

Plac Europejski będzie pierwszym tej skali, w najnowszej historii stolicy, ogólnodostępnym placem miejskim, który wypełnią obiekty małej architektury, zieleń, fontanny, restauracje i kawiarnie, z miejscami przeznaczonym dla kultury i sztuki. Obszar liczący ponad 4 000 mkw. będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Prace przy realizacji projektu placu Europejskiego przebiegają równolegle do budowy Warsaw Spire i zostaną ukończone w kwietniu 2016 r.

„Centrotwórczy potencjał i nowatorska funkcjonalność koncepcji, jaką realizujemy w ramach Warsaw Spire i placu Europejskiego, spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród najemców kompleksu, jak i mieszkańców miasta. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem – obecnie już 60% całkowitej powierzchni Warsaw Spire jest wynajęte, co na rok przed ukończeniem procesu budowy jest dużym sukcesem”– dodał Jarosław Zagórski.

Do grona najemców Warsaw Spire należą: Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej „Frontex”, BNP Paribas Securities Services, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, Ghelamco Poland, Samsung oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

O Ghelamco Poland

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 24 lata, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając ponad 600 tys. m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,2 mld EUR. Firma wkracza również na rynek nieruchomości handlowych, a pod marką Ghelamco Residential, jest aktywna także w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Flagową, obecnie realizowaną, inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire.

Ghelamco Poland konsekwentnie wdraża nowatorskie koncepcje budynków, które wyznaczają nowe, rynkowe standardy. Reputację niekwestionowanego lidera zrównoważonego budownictwa na polskim rynku, potwierdza osiem certyfikatów BREEAM przyznanych projektom Ghelamco o łącznej powierzchni 290 000 m2.

Działalność biznesowa firmy od lat idzie w parze z aktywnym mecenatem wydarzeń kulturalnych i artystycznych. W ubiegłym roku firma powołała do życia w tym celu Fundację Sztuka w Mieście. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedmiokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

O JLL

JLL jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. JLL zatrudnia 58 000 osób i obsługuje klientów w 80 krajach w ramach 230 oddziałów na całym świecie. Przychód firmy sięga 5,4 mld USD. Na rzecz klientów, JLL zarządza i świadczy usługi dla portfolio obiektów o łącznej powierzchni ok. 316 mln mkw. W 2014 r. firma zrealizowała na całym świecie transakcje o wartości 118 mld USD. LaSalle Investment Management (spółka w ramach grupy), zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 55,3 mld USD. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.jll.pl

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*