Grupa IPOPEMA pierwszym najemcą Le Palais

Transakcja przednajmu w historycznym budynku w ścisłym centrum Warszawy

Warszawa, 9 września 2011 - Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, że Grupa IPOPEMA na swoją siedzibę wybrała budynek Le Palais w Warszawie, stając się oficjalnie pierwszym najemcą tego unikalnego budynku. Spółki należące do Grupy IPOPEMA (IPOPEMA Securities, IPOPEMA TFI oraz IPOPEMA Business Consulting) podpisały umowę najmu na łączną powierzchnię 2,300 mkw., co stanowi niemal połowę całkowitej powierzchni biurowej budynku.

Projekt Le Palais mieści się przy ul Próżnej 7 i Próżnej 9, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego. Obiekt ten stanowić będzie unikalne połączenie historycznego dziedzictwa Warszawy z nowoczesną powierzchnią biurową klasy A+. Dwa budynki powstałe we wczesnych latach 80 XIX w. niemal cudem ocalały z II wojny światowej, jednakże na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci ich stan pogarszał się, aż do popadnięcia w całkowitą ruinę. Dopiero na początku 2011 r., nowy właściciel budynku - firma deweloperska Warimpex we współpracy z Raiffeisen Leasing - rozpoczął jego gruntowną rewitalizację. Od strony ulicy Próżnej i Placu Grzybowskiego zostanie przeprowadzona precyzyjna restauracja obydwu istniejących budynków, natomiast nowa część powstanie od strony ul. Bagno.

biuro do wynajęcia le palais

Rewitalizacja obiektu nie będzie ograniczać się jedynie do restauracji fasad, ale obejmie również jego wnętrza ( w tym rekonstrukcję stiuków, przedwojennych mozaik oraz podjazdów dla dorożek). Le Palais oferować będzie około 6,200 mkw. powierzchni użytkowej, z czego 4,900 mkw. przypadnie na nowoczesne biura. Pozostałe 1,300 mkw. przeznaczone zostanie na luksusową powierzchnię handlową. Firma Warimpex zadba również o otoczenie inwestycji, remontując ulicę Próżną wraz z chodnikami. Sfinansuje także renowację fasady kolejnego historycznego budynku przy ul. Próżnej 12, vis-a-vis Le Palais.

Jerzy Krogulec, prezes zarządu Warimpex Polska powiedział: „Z racji swojej lokalizacji w historycznym centrum Warszawy realizowany przez Warimpex projekt jest nie tylko niezwykle prestiżowy, ale też wymagający. Podczas prac projektowych ściśle współpracowaliśmy ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków, by w najwierniejszym stopniu oddać prawdziwego ducha tego miejsca, tak by stało się ono kwintesencją elegancji w dzisiejszym świecie biznesu. Cieszymy się, iż projekt ten spotkał się z uznaniem tak znaczącego najemcy jak Ipopema.”

W negocjacjach firma Warimpex reprezentowana była przez Jones Lang LaSalle - wyłącznego agenta obiektu Le Palais.

Michał Lis, Starszy Konsultant w Jones Lang LaSalle dodał: „Ta pierwsza transakcja w Le Palais odzwierciedla zainteresowanie jakim cieszą się unikalne obiekty tego typu, których w Warszawie ciągle jest niewiele. Grupa IPOPEMA, skupiająca spółki z sektora usług finansowych i doradczych, idealnie wpisuje się w profil poszukiwanych przez nas najemców. Wierzymy, że tak znaczący najemca ugruntuje wizerunek inwestycji jako doskonałej, ekskluzywnej lokalizacji dla biznesu.”

Le Palais jest kolejnym przedsięwzięciem tego typu realizowanym przez firmę Warimpex. Innym przykładem budynku odrestaurowanego przez spółkę jest hotel Andel’s w Łodzi. Warimpex jest obecny na europejskim rynku od ponad 25 lat i posiada na swoim koncie znaczące portfolio ukończonych projektów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w tym m.in. budynek biurowy Warsaw Towers i hotel InterContinental w Warszawie.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*