Hargreaves Lansdown otwiera nowe centrum technologiczne w Warszawie

Warszawa, 9 sierpnia 2017 r. – Hargreaves Lansdown, wiodący dostawca usług z obszaru zarządzania funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi dla prywatnych inwestorów i pracodawców w Wielkiej Brytanii, otwiera w Warszawie nowe centrum technologiczne. Brytyjski lider na rynku inwestycyjnym wynajął ok. 3 200 mkw. w biurowcu Warsaw Spire na Woli, jednym z najbardziej prestiżowych i najczęściej nagradzanych obiektów biurowych w Polsce.

Michał Głowiński, Dyrektor Zarządzający, Hargreaves Lansdown, informuje: „Otworzyliśmy właśnie centrum technologiczne, w którym początkowo zatrudnimy 50 osób do realizacji projektów z obszaru rozwoju oprogramowania. Wybraliśmy Warszawę ze względu na jej kulturę biznesową, dynamicznie rozwijający się sektor technologii, doskonałą infrastrukturę komunikacyjną i dużą liczbę ekspertów IT mówiących po angielsku”.

„Nasza firma znana jest z wdrażania innowacyjnych technologii, dzięki którym inwestowanie staje się bardziej dostępne, łatwiejsze i tańsze. Dlatego też poszukujemy ekspertów z bardzo mocnymi kompetencjami z zakresu IT i rozwoju oprogramowania”, dodaje Michał Głowiński.

Hargreaves Lansdown tymczasowo zajął powierzchnię 700 mkw., a do nowej siedziby obejmującej dwa piętra przeniesie się z końcem 2017 r. Główna recepcja firmy będzie mieściła się na 34. piętrze budynku.

Wybudowany przez Ghelamco Warsaw Spire stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji na biznesowej mapie stolicy. Warsaw Spire to 220-metrowa wieża i dwa mniejsze, 55-metrowe budynki oferujące łącznie 109 000 mkw. powierzchni biurowej wyposażonej w najnowsze rozwiązania technologiczne. Kompleks wyróżniają jego doskonała lokalizacja przy stacji metra Rondo Daszyńskiego, jak i plac Europejski – skwer o powierzchni 1,5 ha, na którym znajdują się bary, restauracje oraz m.in. dobrze znany ArtWalk.

Warsaw Spire

„Bardzo się cieszymy mogąc powitać Hargreaves Lansdown w gronie naszych najemców. To już kolejna międzynarodowa firma, która zdecydowała się otworzyć swoje biura w Warsaw Spire”, mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju, Ghelamco Poland.

Ostatnio kompleks budynków biurowych Warsaw Spire zajął pierwsze miejsce w kategorii najlepszej inwestycji biurowej i biznesowej w jednym z najważniejszych konkursów nieruchomościowych na świecie - MIPIM Awards 2017.

Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy, JLL, dodaje: „Krótko- i długoterminowe wymagania dotyczące biura Hargreaves Lansdown zostały szczegółowo określone. Firma poszukiwała najbardziej innowacyjnego i najnowocześniejszego budynku w Polsce, a Warsaw Spire było preferowaną opcją. Ze względu na niewystarczającą ilość dostępnej powierzchni zdecydowaliśmy się tymczasowo podnająć naszą przestrzeń na 25 piętrze. Ponadto, zabezpieczyliśmy w budynku najbardziej optymalną dla HL powierzchnię docelową. Nieszablonowe podejście do potrzeb Hargreaves Lansdown pomogło zaoszczędzić czas i pieniądze naszego klienta”.

Firma JLL świadczy na rzecz Hargreaves Lansdown pełen zakres usług z obszaru wsparcia najemców powierzchni biurowych, począwszy od znalezienia najlepszej lokalizacji i negocjacji warunków najmu, przez doradztwo techniczne oraz zarządzanie projektem, kończąc na projektowaniu biura i wykonawstwie. W transakcji w obszarze prawnym Hargreaves Lansdown doradzali eksperci z Deloitte.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*