IHS Markit otworzyło swoje nowe biuro w Gdańsku

IHS Markit, międzynarodowa firma specjalizująca się w ekonomicznej, finansowej i przedmiotowej analizie różnych rynków oraz wspomaganiu procesów decyzyjnych u klientów biznesowych i instytucjonalnych z ponad 165 krajów, wprowadziła się do nowej siedziby w C200 Office. Na 4 300 mkw. zaaranżowano nietuzinkowe, nowoczesne przestrzenie do rożnego rodzaju pracy – w skupieniu, zespołowej, a także miejsca do odpoczynku i relaksu.

„Nasze nowe biuro w Gdańsku od początku miało wspierać ambitne plany zatrudnienia ponad 100 nowych specjalistów. Wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów programistycznych, pracujących w najnowszych technologiach środowisk .NET i Java, metodami Agile/Scrum, w modelu DevOps, miało ogromny wpływ na projektowanie nowej siedziby. Każdy zespół pracuje w pokoju agilowym wyposażonym w najwyższej jakości sprzęt, stanowiska pracy umożliwiające także pracę w pozycji stojącej, a szczególnie dające wspaniałe warunki do komunikacji wewnątrzzespołowej przy jednoczesnym odseparowaniu akustycznym od pozostałej części biura. Pracownicy wychodzący z pomieszczeń pracy „war room” wchodzą w inną atmosferę , prawie domową, gdzie mają wiele miejsc odpoczynku i relaksu. Ponadto, takie miejsca jak Lunch-Plaza czy Chill-out są nietuzinkowe”, mówi Andrzej Dostatni, szef IHS Markit w Gdańsku.

Gdański oddział IHS Markit (wcześniej Primark Poland, GlobalInTech oraz IHS Global) obecnie zatrudnia ponad 200 specjalistów. Najliczniej reprezentowany jest departament Product Development & Delivery, który odpowiada za rozwój systemów informatycznych i aplikacji wykorzystywanych przez IHS Markit oraz jej klientów. Drugim co do wielkości jest zespół specjalistów ds. danych oraz analityków z departamentu Economics and Country Risk. Dynamiczny rozwój organizacji oraz prowadzone procesy rekrutacyjne oznaczały konieczność znalezienia nowej siedziby w jak największym stopniu odpowiadającej potrzebom pracowników. Firma od wielu lat blisko współpracuje z Politechniką Gdańską, co miało duży wpływ na wybór budynku C200 Office.

Marcin Faleńczyk

C200 Office, którego deweloperem jest EURO STYL, charakteryzuje doskonała lokalizacja. Biurowiec jest położony w dobrze skomunikowanej, centralnej części Gdańska. Dodatkowo, budynek został zaprojektowany tak, aby umożliwić najemcom elastyczną i swobodną aranżację powierzchni. Jesteśmy przekonani, że bogata oferta i atuty C200 Office będą wspierać dynamiczny rozwój IHS Markit, a wyjątkowa jakość wykończenia powierzchni wyróżni firmę na rynku trójmiejskim.

Marcin Faleńczyk

Dyrektor trójmiejskiego oddziału JLL

Eksperci z JLL reprezentowali IHS w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu oraz odpowiadali za zarządzanie projektem aranżacji, opracowanym przez firmę Kreativa.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*