IMMOFINANZ kupuje całkowity pakiet udziałów w EMPARK Mokotów Business Park - JLL reprezentuje stronę sprzedającą (Heitman) w tej transakcji

Warszawa, 12 sierpnia 2015 r. – Spółka powiązana z Heitman LLC sfinalizowała umowę sprzedaży swoich udziałów w stołecznym kompleksie biurowym EMPARK Mokotów Business Park na rzecz IMMOFINANZ. Sprzedaż EMPARK-u to przykład transakcji pomiędzy dwoma udziałowcami tego samego projektu. Wartość transakcji jest poufna.

empark

Zespół doradców z firmy JLL doradzał stronie sprzedającej w tej transakcji.

Sławomir Jędrzejewski, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych JLL, komentuje: „Umowa ta potwierdza aktywność inwestycyjną we wszystkich klasach produktów biurowych, jak również apetyt na duże transakcje. Ze względu na ograniczoną ilość atrakcyjnych biurowców dostępnych na sprzedaż w centrum miasta, uwaga inwestorów kieruje się na inne lokalizacje, takie jak Mokotów, które oferują dobrej jakości budynki w atrakcyjnych cenach”.

Obejmujący dziewięć budynków o łącznej powierzchni biurowej ponad 115 000 mkw., EMPARK Mokotów Business Park to pierwszy tego typu, a zarazem największy kompleks biurowy w Polsce oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych lokalizacji biurowych na warszawskim Mokotowie. Jednym z największych atutów EMPARK-u jest lokalizacja. Zaledwie 10 minut jazdy dzieli EMPARK od centrum miasta, a także od Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Po przeciwnej stronie ulicy Wołoskiej znajduje się Galeria Mokotów – jedno z najpopularniejszych centrów handlowych w Warszawie, do którego dojście zapewnia zawieszona nad ulicą kładka dla pieszych. Pracownicy i goście mają do swojej dyspozycji ponad 2 500 miejsc parkingowych. EMPARK cechuje również szerokie zaplecze usługowe obejmujące lokale gastronomiczne, placówki bankowe, pocztę, szkołę językową, centrum medyczne, przedszkole czy klub fitness.

Wyłącznym agentem ds. komercjalizacji wszystkich obiektów biurowych w ramach kompleksu EMPARK Mokotów Business Park jest zespół ekspertów z międzynarodowej firmy doradczej JLL

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*