Iwona Chojnowska-Haponik i Rafał Szajewski dołączają do JLL

Eksperci z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z międzynarodowymi inwestorami będą realizować projekty biznesowe zarówno dla Polski i Europy Środkowo – Wschodniej, jak i dla całego regionu EMEA.

JLL poinformował o dołączeniu do firmy Iwony Chojnowskiej-Haponik i Rafała Szajewskiego. Objęli oni stanowiska Dyrektorów ds. Doradztwa Lokalizacyjnego i Programów Wsparcia dla Biznesu w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (Business Location Consulting, EMEA). Wcześniej oboje byli związani z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, gdzie współpracowali z największymi inwestorami zagranicznymi, odpowiadając, m.in. za doradztwo lokalizacyjne, negocjacje i pomoc publiczną.

Różnorodna oferta lokalnych rynków, dostęp do pracowników oraz szybko rozwijający się sektor nieruchomości komercyjnych w naturalny sposób przyciągają do regionu EMEA największe globalne marki. Jednak proces wyboru optymalnej lokalizacji wymaga profesjonalnego wsparcia doradczego popartego bogatym doświadczeniem. Iwona Chojnowska-Haponik i Rafał Szajewski będą odpowiedzialni za świadczenie kompleksowych usług doradczych w zakresie optymalizacji strategii lokalizacyjnych, poprzez pomoc w wyborze najkorzystniejszego miejsca do inwestowania oraz pozyskaniu dostępnych instrumentów pomocy publicznej.

Tomasz Trzósło

Jesteśmy przekonani, że kraje regionu EMEA, w tym Polska, są niezmiennie atrakcyjne jako potencjalne lokalizacje - zarówno dla nowych inwestorów, jak i firm planujących dalszy rozwój lub konsolidację swojej dotychczasowej działalności. Obie grupy inwestorów wymagają profesjonalnego doradztwa polegającego na dostarczeniu rekomendacji lokalizacyjnych w oparciu o kluczowe kryteria wskazane przez firmy. Iwona i Rafał mają bogate doświadczenie w przygotowaniu kompleksowych analiz lokalizacji w oparciu o dogłębną analizę danych oraz najlepsze praktyki. Cieszymy się, że oboje dołączają do JLL, gdzie będziemy wspólnie wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych na poziomie międzynarodowym

Tomasz Trzósło

Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce
 

Iwona Chojnowska-Haponik i Rafał Szajewski będą pracować w Warszawie, obsługując stąd projekty biznesowe o ponadeuropejskim zasięgu.

Iwona Chojnowska-Haponik

Dotychczas wielokrotnie współpracowałam z zespołem JLL i za każdym razem byłam pod wrażeniem relacji, jakie firma buduje ze swoimi klientami. Opierają się one na wzajemnym zaufaniu, głębokim zrozumieniu potrzeb, profesjonalizmie i unikalnych wartościach korporacyjnych

Iwona Chojnowska-Haponik

Dyrektor ds. Doradztwa Lokalizacyjnego i Programów Wsparcia dla Biznesu, EMEA, JLL
 

Rafał Szajewski

Jednym z ważnych wyróżników JLL jest poszanowanie etyki biznesowej i międzynarodowego środowiska, w którym działa. Idea pracy w ramach różnych kultur i sektorów bardzo mnie cieszy, bo otwiera drogę do uczestniczenia w wielu interesujących projektach

Rafał Szajewski

Dyrektor ds. Doradztwa Lokalizacyjnego i Programów Wsparcia dla Biznesu, EMEA, JLL
 

Iwona Chojnowska-Haponik jest uznanym ekspertem specjalizującym się w optymalizacji strategii lokalizacyjnych w regionie EMEA oraz pozyskiwaniu dostępnych zachęt inwestycyjnych. Przez ostatnich 15 lat zajmowała się doradztwem lokalizacyjnym w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, współpracując z ponad 450 inwestorami, m.in. firmami VW, Daimler, Dell, Toyota, Michelin, HP, IBM, JP Morgan, Thyssenkrupp, Credit Suisse, Nokia czy Goldman Sachs. Wraz ze swoim zespołem w PAIH przyczyniła się do stworzenia i poprawy krajowych programów zachęt oferowanych potencjalnym inwestorom. Była również odpowiedzialna za opracowywanie i wdrażanie polityki inwestycyjnej oraz standardów związanych z obsługą inwestorów. Iwona posiada tytuł EMBA w zakresie marketingu i administracji Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej we współpracy z francuskim HEC oraz jest absolwentką studiów doktoranckich z ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Rafał Szajewski jest współautorem sytemu zachęt rządowych oraz ekspertem specjalizującym się przede wszystkim we współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo lokalizacyjne z uwzględnieniem kluczowych dla klientów wymagań, jak i udział w negocjacjach oraz pracach nad pakietem zachęt inwestycyjnych. Współpracował przy realizacji inwestycji takich firm jak Intel, IBM, Google, Bank of New York Mellon, Fujitsu, State Street Bank, JP Morgan, Brown Brothers Harriman, Credit Suisse, Johnson & Johnson czy Hewlett – Packard. Jest absolwentem finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej, w której kontynuował swoje zainteresowania naukowe w obszarze ekonomii na studiach doktoranckich.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*