Jak skutecznie redukować koszty oraz kreatywnie finansować działalność rozwojową firmy, w tym kapitału ludzkiego, aby wzmacniać konkurencyjną pozycję firmy na rynku?

Na to pytanie odpowiadali eksperci oraz uczestnicy spotkania eksperckiego, które odbyło się 26.11.2015 roku w Silver Conferences Center we Wrocławiu. Analizy zagadnienia dokonali: Katarzyna Krokosińska (JLL), mec. Marek Wiewiórski i mec. Marcin Wojtasik (Kancelaria Prawna Wiewiórski), Krzysztof Inglot, Jan Banasikowski i Katarzyna Boberek (Work Service). Wprowadzenia do spotkania dokonał Łukasz Czajkowski (Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławia), ukazując kontekst oraz specyfikę prowadzenia biznesu we Wrocławiu. Dzięki różnej perspektywie oraz doświadczeniom rozwiązań optymalizacyjnych – przedstawiciele środowisk korporacyjnych we Wrocławiu zyskali szeroki wachlarz pomysłów i możliwości do działania.

„Zainteresowanie rozwiązaniami optymalizacyjnymi pokazuje w jak dużym stopniu firmy starają się dbać o poprawę swojej konkurencyjności na rynku. Wyjście poza perspektywę własnej organizacji i poszukiwanie rozwiązań opartych o najlepsze doświadczenia, przekłada się obecnie na uzyskanie lepszej pozycji biznesowej w sytuacji rynku pracownika w Polsce” – mówi Krzysztof Inglot, Pełnomocnik Zarządu Work Service S.A.

Podczas spotkania warsztatowego eksperci rynku pracy, nieruchomości oraz kwestii prawnych przedstawili dane nt. obecnej oraz prognozowanej sytuacji rynkowej, a także szczegółowe rozwiązania dotyczące m.in.: zastosowania rozwiązań Outsourcingu Personalnego, zalety korzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz obszary kosztów związane z utrzymaniem powierzchni, na które należy zwrócić  uwagę na etapie negocjowania/renegocjowania umów w celu ich optymalizacji oraz wykorzystanie potencjału nowoczesnych rozwiązań w kreowaniu przyjaznych miejsc pracy dla wymagającego pokolenia pracowników. Spotkanie miało charakter ekspercki i umożliwiło wskazanie na podstawie analiz oraz konkretnych rozwiązań wiele punktów wspólnych pomiędzy sektorami HR oraz nieruchomości. Jednym z punktów spotkania był wpływ miejsca pracy na efektywność pracowników i możliwość konkurowania jakością powierzchni biurowej przy poszukiwaniu najlepszych kandydatów do pracy.  Jest to jeden z elementów będących dodatkową wartością wyróżniającą w sytuacji pogłębiania się rynku pracownika w Polsce, wspieranego wysokim poziomem emigracji zarobkowej.

„W sytuacji dynamicznego rozwoju sektora powierzchni biurowych w Polsce coraz większy nacisk kładziony jest na kwestie związane z atrakcyjnością miejsca pracy . Nowoczesne rozwiązania z zakresu projektowania i aranżowania przestrzeni, wpływające na  ergonomię pracy, zdobywają coraz większe znaczenie i uznanie w oczach inwestorów, najemców, a przede wszystkim samych pracowników” – podsumowuje Katarzyna Krokosińska z JLL.

Więcej informacji  w zakresie poszczególnych tematów udzialają:

Katarzyna Krokosińska (JLL)  - katarzyna.krokosinska@eu.jll .com
Jan Banasikowski (Work Service)  - jan.banasikowski@workservice.pl
Marek Maciej Wiewiórski (Kancelaria Wiewiórski) - marek.wiewiorski@wiewiorski.pl

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*