JLL doradzało Peakside Capital Advisors przy sprzedaży Galerii Plaza w Krakowie

Firma Peakside Capital Advisors sfinalizowała sprzedaż 8 ha gruntu wraz z budynkiem Galeria Plaza do dewelopera STRABAG Real Estate. Eksperci z JLL wspierali w tym procesie sprzedającego.

Transakcja pomiędzy Peakside Capital Advisors a STRABAG Real Estate dotyczyła terenu o powierzchni 8 ha na krakowskim Dąbiu, na którym znajduje się budynek dawnej galerii handlowej Plaza oraz tereny zielone i staw. Ta bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta lokalizacja gwarantuje wysoki potencjał inwestycyjny i świetną ekspozycję. 

Sprzedana nieruchomość jest położona u zbiegu al. Pokoju i ul. Stanisława Lema – głównych arterii komunikacyjnych Krakowa. Tuż obok znajdują się przystanki linii tramwajowych i autobusowych, a dojazd do centrum, na Stare Miasto czy Dworzec Główny, zajmuje ok. 15 minut. W otoczeniu działki dominuje zabudowa handlowo-usługowa, mieszkaniowa oraz hotele. Dodatkowym atutem jest także dostęp do terenów zielonych – parku Lotników Polskich czy zielonych bulwarów nad Wisłą.

Nowy właściciel, spółka deweloperska STRABAG Real Estate, zapowiada wyburzenie galerii handlowej i wzniesienie nowej zabudowy. Działka na Dąbiu to idealna lokalizacja pod inwestycję typu mixed-use, która uzupełni okoliczną infrastrukturę i będzie sprzyjać rozwojowi tej dzielnicy zgodnie z trendem 15-minutowego miasta.

Joanna Kieszczyńska

Z roku na rok coraz trudniej w Krakowie o atrakcyjną działkę pod projekt deweloperski, szczególnie jeśli inwestor poszukuje gruntu o tak dużej powierzchni. Nieruchomość zbyta przez naszego klienta jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pozwalającym na realizację usług komercyjnych. Daje to kupującemu szerokie możliwości co do wyboru projektu zabudowy. Dodatkowo, wyjątkowo dobra lokalizacja sprawia, że dobrze sprawdzi się tutaj kompleks wielofunkcyjny, obejmujący mieszkania na wynajem, lokale usługowo-handlowe oraz biura. Nieczęsto pojawiają się na rynku okazje do nabycia tak atrakcyjnych gruntów. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Peakside Capital Advisors w tej wyjątkowej transakcji.

Joanna Kieszczyńska

Dyrektor w Dziale Gruntów oraz Inwestycji Komercyjnych Średniego Formatu, JLL

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*