JLL i ABSL kontynuują partnerstwo strategiczne

JLL doradza ABSL w obszarze trendów na rynku biurowym, w tym również analiz miejsca pracy (tzw. workplace advisory).

JLL, wiodąca agencja doradcza z sektora nieruchomości komercyjnych, po raz dziewiąty z rzędu została Partnerem Strategicznym ABSL – największej w Europie Środkowo-Wschodniej organizacji zrzeszającej inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Partnerstwo dotyczy doradztwa w zakresie trendów i analiz z rynku nieruchomości biurowych, a także wsparcia w obszarze strategii miejsca pracy.

W ramach współpracy JLL promuje organizację w kontaktach z partnerami zewnętrznymi, a także uczestniczy w roli doradcy w zebraniach Zarządu, konferencjach i spotkaniach przedstawicieli branży na terenie całej Polski, przedstawia najnowsze badania oraz dostarcza analizy rynkowe do raportów ABSL, dotyczących szeroko pojętego sektora, a także pomaga w ich promocji w kraju i za granicą.

Tomasz Trzósło

Firmy BPO/SSC to jeden z filarów dynamicznego rozwoju sektora biurowego w największych polskich aglomeracjach, a także wzrostów notowanych na lokalnych rynkach pracy. Jednocześnie są to jedni z najbardziej wymagających inwestorów, czy to w odniesieniu do swoich potrzeb rekrutacyjnych, lokalizacji pod nowe projekty biznesowe, czy jakości przestrzeni biurowych. Dlatego bardzo się cieszymy, że kolejny rok z rzędu będziemy aktywnie działać w ramach ABSL, blisko współpracując z przedstawicielami branży usług i doradzając im z zakresie najlepszych strategii rozwoju ich biznesu

Tomasz Trzósło

Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej
 

JLL współpracuje z ABSL od początku powstania organizacji.

„Współpracujemy z JLL niemal od dekady. Zespół ich ekspertów swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera nas właściwie od początków istnienia organizacji. Analiza rynku nieruchomości komercyjnych odgrywa bardzo istotną rolę w rozwoju nowoczesnych usług dla biznesu w naszym kraju. Nieustannie rośnie dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych wysokiej klasy, co dla inwestorów jest jedną z kluczowych przesłanek przy podejmowaniu decyzji o ulokowaniu w Polsce swojej działalności. Cieszymy się, że w tym kluczowym temacie mamy wsparcie w postaci wieloletniego doświadczenia i ekspertyzy JLL”,  informuje Piotr Dziwok, Prezes ABSL.

JLL to lider w obszarze reprezentacji firm z sektora usług dla biznesu i pierwsza firma doradcza, która dostrzegła potencjał sektora jako jednej z najszybciej rozwijających się gałęzi współczesnej gospodarki. W ubiegłym roku eksperci JLL brali udział w transakcjach najmu dla firm z branży na ok. 100 000 mkw. powierzchni, współpracując m.in. z IBM, UBS, Cisco, Standard Chartered Bank (nowy inwestor na warszawskim i polskim rynku), Accenture, Olympus (nowy inwestor we Wrocławiu), Clariant, Ricoh, AstraZeneca, Foss (nowy inwestor w Warszawie), Dentons EMEA Business Services oraz wieloma innymi firmami.

Z kolei przez ostatnie cztery lata wolumen transakcji najmu dla firm BPO/SSC zawartych w udziałem JLL wyniósł 500 000 mkw. W tym okresie eksperci JLL reprezentowali Shell w wynajmie 36 000 mkw. powierzchni w DOT Office w Krakowie, doradzali przy konsolidacji i przeprowadzce centrum R&D Samsung do Warsaw Spire (21 000 mkw.) oraz wejściu J.P. Morgan do Polski – bank inwestycyjny wynajął prawie 16 000 mkw. w Atrium Garden w Warszawie.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*