JLL odpowiedzialny za komercjalizację katowickiego biurowca Craft

JLL z nową instrukcją biurową w Katowicach. Międzynarodowa firma doradcza JLL została wybrana agentem wyłącznym nowoczesnego biurowca Craft, należącego do portfela Ghelamco. Budowa inwestycji ruszyła jesienią 2020 i potrwa do 2023 r.

Craft usytuowany będzie w centrum Katowic, przy ulicy Chorzowskiej, głównej arterii komunikacyjnej aglomeracji śląskiej, tuż obok centrum handlowego Silesia City Center i w bliskiej odległości od Hali Widowiskowej Spodek, licznych przystanków komunikacji miejskiej oraz stacji rowerów miejskich.

Wśród zalet budynku należy wymienić jego ciekawą bryłę, na którą składają się trzy prostopadłościany. Zabieg ten pozwolił na zaprojektowanie sześciu tarasów na różnych poziomach budynku, z których jeden znajdzie się na dachu. Elewacja będzie utrzymana w klimacie industrialnym, nawiązującym do przemysłowej historii Katowic.

Craft to kolejny, po Katowice Business Point, projekt biurowy Ghelamco w centrum miasta. To nowoczesny i zaawansowany technologicznie budynek, interesujący również pod kątem architektonicznym i wyróżniający się na tle innych biurowców w regionie. Efekt ten zapewnia dynamiczna bryła o tarasowym układzie oraz wertykalna elewacja, która nie tylko ułatwia optymalne naświetlenie wnętrz, ale też podkreśla prestiżowy charakter budynku”, wyjaśnia Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

Trzynastopiętrowy, wysoki na 55 metrów Craft zaoferuje niemal 27 000 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej. Dwukondygnacyjny parking podziemny pomieści 218 pojazdów. Ponadto, przewidziano miejsce na 60 rowerów, a ich użytkownicy będą mieli do dyspozycji dedykowane szatnie wraz z prysznicami. W budynku znajdą się również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Dorota Gruchała

Katowice są jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków gospodarczych w Polsce. Firmy krajowe i zagraniczne – m.in. z sektora usług dla biznesu, przyciąga do miasta bardzo mocny rynek pracy i dostęp do wysoko wykwalifikowanych kadr, rozwinięta sieć dróg oraz ciągle rosnący rynek nieruchomości. Mając to na uwadze, widzimy ogromny potencjał dla projektu biurowego Craft i cieszymy się z możliwości kontynuacji naszej długoletniej współpracy z Ghelamco i rozszerzenie jej właśnie na Katowice.

Dorota Gruchała

Dyrektor JLL w Krakowie i Katowicach

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*