JLL powołuje strategiczny panel doradczy i ogłasza awanse do Zarządu firmy w Polsce

Pomimo trwającej pandemii, JLL zakończył 2020 rok wieloma sukcesami. Firma dostosowuje się globalnie do zmian na rynku nieruchomości i aby jeszcze lepiej odpowiadać na wyzwania przyszłości, stawia na bardziej holistyczny model współpracy z klientami, obejmujący różnorodne aspekty otoczenia biznesowego.

Dlatego też JLL powołuje przy Zarządzie strategiczny panel doradczy (Strategic Advisory Panel), którego celem jest szersza analiza i obiektywne spojrzenie na kierunki rozwoju gospodarczego i rynku nieruchomości w Polsce. Model ten, działający w formule think tanku, ma na celu zintegrowanie kompleksowej wiedzy JLL z wielu obszarów real estate oraz zakłada udział zewnętrznych ekspertów z tak zróżnicowanych środowisk jak technologie, zaawansowana analiza danych czy przywództwo.

Mateusz Bonca

Dążymy do jeszcze silniejszych partnerskich relacji z naszymi klientami w oparciu o unikalną wiedzę i doświadczenie rynkowe. Wzmacniając kompetencje doradcze i budując szersze, niezależne spojrzenie na kierunki rozwoju gospodarczego i rynku nieruchomości tworzymy panel doradczy - Strategic Advisory Panel – na którego czele stanie Kazimierz Kirejczyk.

Mateusz Bonca

Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce

Zmiany w modelu działania wiążą się także ze zmianami organizacyjnymi będącymi częścią planu sukcesji w polskim oddziale JLL.

Awanse i zmiany w zespole rynków kapitałowych

JLL powołuje do Zarządu Tomasza Pucha, który jednocześnie obejmie funkcję Dyrektora Działu Rynków Kapitałowych w Polsce. Tomasz ma 21 lat doświadczenia w sektorze nieruchomości komercyjnych. Do tej pory zarządzał zespołem ekspertów specjalizujących się w transakcjach sprzedaży/kupna projektów biurowych i magazynowych na terenie całego kraju. Wartość transakcji inwestycyjnych sfinalizowanych jego udziałem wynosi ok. 11 mld euro.

Równolegle, Agnieszka Kołat awansuje na stanowisko Executive Director, Retail Investment i będzie odpowiadała za dalszy rozwój inwestycyjnego biznesu handlowego. JLL fundamentalnie wierzy w długookresową wartość tego segmentu oraz potrzebę wsparcia klientów.

Awanse i zmiany w zespole biurowym

Do Zarządu JLL dołącza również Tomasz Czuba, obejmując jednocześnie stanowisko Dyrektora Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy. Tomasz Czuba ma 18 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w Polsce. Do tej pory zarządzał zespołem ekspertów ds. wynajmu powierzchni biurowych (w imieniu deweloperów oraz funduszy inwestycyjnych), pracujących obecnie nad komercjalizacją budynków o łącznej powierzchni ponad 500 tys. mkw.

Jednocześnie pracami zespołu ds. reprezentacji właścicieli obiektów biurowych pokieruje Piotr Kamiński, który ma wieloletnie doświadczenie pracy w nieruchomościach komercyjnych i w JLL zajmuje się obsługą strategicznych klientów działu. Równolegle, Michał Lis awansuje na stanowisko Senior Director w zespole reprezentacji wynajmującego i będzie odpowiadał za rozwój tego biznesu na rynkach regionalnych.

Awanse i zmiany w zespole mieszkaniowym

W drugiej połowie roku do Zarządu JLL w Polsce dołączy też Paweł Sztejter, zastępując w nim Kazimierza Kirejczyka, z którym obecnie wspólnie kierują pracami działu mieszkaniowego. Paweł posiada ponad 25 - letnie doświadczenie związane z rynkiem mieszkaniowym i odpowiada dziś za relacje z podmiotami działającymi w sektorze budownictwa mieszkaniowego i za aktywności firmy w zakresie doradztwa deweloperskiego i transakcyjnego.

Nowy lider zespołu zarządzania projektami

Z początkiem lutego na stanowisko Dyrektora Działu Zarządzania Projektami w JLL dołączy Artur Pakuła. To ekspert z 20-letnim doświadczeniem zdobytym we wszystkich sektorach rynku nieruchomości. Artur realizował projekty we współpracy z wiodącymi deweloperami komercyjnymi, globalnymi instytucjami finansowymi i technologicznymi, funduszami inwestycyjnymi, najemcami korporacyjnymi oraz inwestorami indywidualnymi. W JLL będzie odpowiadał za rozwój biznesu z obszaru zarządzania projektami i doradztwa technicznego, koncentrując się na innowacjach technologicznych, ze szczególnym akcentem na usługi z obszaru zrównoważonego rozwoju. To jeden z priorytetów firmy na całym świecie.

Czas transformacji

Ogłoszone przez JLL zmiany wiążą się z decyzją Agaty Sekuły (kierującej do tej pory zespołem rynków kapitałowych), która obejmie ważne stanowisko poza biznesem konsultingowym, pozostając jednak w sektorze nieruchomości. Szczegóły związane z nowymi planami zawodowymi Agaty zostaną podane w najbliższym czasie.

Jednocześnie Anna Młyniec (kierująca do tej pory zespołem ds. wynajmu powierzchni biurowych i reprezentacji najemcy), podjęła decyzję o przerwie w karierze zawodowej. Jej funkcję objął Tomasz Czuba, który będzie nadawał długofalowy kierunek praktyki biurowej w firmie. Równolegle, Anna – jako jedna z najbardziej uznanych w Polsce ekspertek w tym segmencie pozostanie niezależnym, zewnętrznym, doradcą w ramach Strategic Advisory Panel.

„Gratuluję awansów wszystkim liderom powołanym do nowych ról. Jestem przekonany, że będziemy wspólnie kontynuowali dobrą współpracę i wzmacniali nasze partnerskie relacje z klientami. Jednocześnie, serdecznie dziękuję Annie Młyniec i Agacie Sekule za lata pracy i zbudowanie wiodącej pozycji JLL na polskim rynku, jak również za stworzenie silnych zespołów eksperckich oraz przygotowanie i wdrożenie planu sukcesji. Gratuluję również nowych wyzwań i wierzę, że wprowadzane zmiany będą miały pozytywny wpływ na dalszy rozwój sektora nieruchomości w Polsce i Europie Centralnej”, podsumowuje Mateusz Bonca.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*