Jones Lang LaSalle najlepszym brokerem inwestycyjnym w Europie

Jones Lang LaSalle, międzynarodowa firma doradcza świadcząca kompleksowe, w tym finansowe, usługi na rynku nieruchomości, została uznana najlepszym brokerem inwestycyjnym w Europie. W corocznym rankingu Property.EU w 2012 roku, powstającym na podstawie wartości zrealizowanych transakcji inwestycyjnych, w które zaangażowane były badane podmioty,  firma Jones Lang LaSalle sklasyfikowana została na pierwszym miejscu. Wartość transakcji, w których pośredniczyła firma Jones Lang LaSalle w Europie w 2011 roku to 23.1 mld Euro, aż o prawie 70% więcej od największego konkurenta, który osiągnął wynik 13.6 mld Euro w 2011 roku.

Co więcej, poziom zaangażowania Jones Lang LaSalle w transakcje inwestycyjne w Europie był w ubiegłym roku o ponad 50% większy niż rok wcześniej.

Tomasz Trzósło, Dyrektor Działu Inwestycji w Nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej w Jones Lang LaSalle powiedział:  “Region Europy Środkowej i Wschodniej przyczynia się w coraz większym stopniu do tak dobrych wyników Jones Lang LaSalle w obszarze rynków inwestycyjnych czy transakcji nieruchomościami. W ubiegłym roku nasz Zespół Inwestycji w Nieruchomości pośredniczył w zawarciu transakcji kupna – sprzedaży nieruchomości o łącznej wartości 2.52 mld Euro. Stanowi to ponad 10% wartości osiągniętej przez Jones Lang LaSalle w Europie. Ważnymi nieruchomościami, które były przedmiotem ubiegłorocznych transakcji kapitałowych w Europie Środkowej i Wschodniej z udziałem Jones Lang LaSalle były m.in. Olympia w Brnie, portfel nieruchomości magazynowych VGP w Czechach, Magnolia Park we Wrocławiu, Atrium Promenada w Warszawie, Palac Flora w Pradze oraz Miasteczko Orange w Warszawie.”

W 2001 roku firma Jones Lang LaSalle reprezentowała stronę sprzedającą nieruchomość w trzynastu największych transakcjach inwestycyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, w których zaangażowany był doradca po stronie właściciela. Tym samym Jones Lang LaSalle osiągnęła ponad 75% udział w rynku biorąc pod uwagę transakcje kapitałowe z zaangażowaniem doradców.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*