Jones Lang LaSalle rozszerza swoje usługi z zakresu zrównoważonego budownictwa

Warszawa, 8 maja 2013 r. – Jones Lang LaSalle rozszerza swoje portfolio usług z zakresu zrównoważonego budownictwa. Firma, świadcząca kompleksowe usługi doradztwa na rynku nieruchomości komercyjnych, będzie również przeprowadzać procesy certyfikacji BREEAM In-Use dla już istniejących obiektów handlowych, biurowych, przemysłowych czy też instytucji.

Uzyskiwanie różnych typów certyfikacji podkreśla zaangażowanie firm w realizację projektów inwestycyjnych zgodnie z zasadami tzw. zrównoważonego budownictwa.

Regina Gul, LEED AP BD+C, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, Senior Project Manager w Dziale Zarządzania Projektami, Jones Lang LaSalle, informuje: „W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie deweloperów, właścicieli i zarządców tzw. zielonymi rozwiązaniami wprowadziliśmy do naszej oferty również certyfikację BREEAM In-Use dla wszystkich rodzajów obiektów już działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Tym samym, nasz zespół dostarcza pełen pakiet usług związanych z certyfikacją zarówno budynków istniejących, jak i tych na etapie projektu i realizacji".

BREEAM i LEED to dwa najbardziej znane wielokryterialne systemy certyfikacji na świecie. Ich celem jest zapewnienie precyzyjnych i jednakowych kryteriów oceny nieruchomości, pod kątem jej oddziaływania na środowisko naturalne. W procesie certyfikacji analizuje się między innymi takie parametry jak zużycie energii i wody, emisja dwutlenku węgla czy zastosowanie rozwiązań i materiałów przyjaznych dla środowiska. Większość systemów certyfikacji daje możliwość oceny i poprawy standardów również w istniejących budynkach. Służą do tego programy m.in. BREEAM In-Use oraz LEED EB:OM. Jones Lang LaSalle wspiera proces certyfikacji dla każdego z nich.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*