Kancelaria Dentons przeprowadzi się do biura w inwestycji Elektrownia Powiśle

Dentons – największa na świecie kancelaria prawnicza – przeprowadzi się do nowego biura w Warszawie. W najnowszej, unikalnej inwestycji funduszu Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate – Elektrowni Powiśle – firma zajmie ok. 5 600 mkw.

Eksperci z JLL reprezentowali firmę Dentons w procesie wyboru najlepszej opcji najmu oraz negocjowaniu warunków umowy, jak również koordynują proces aranżacji i wykończenia biura na potrzeby kancelarii.

„Głównym czynnikiem decydującym o wyborze nowej lokalizacji była jej atrakcyjność z punktu widzenia klientów i pracowników. Wybór Powiśla – jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się części miasta, gdzie nie ma siedziby żadna z dużych sieciowych kancelarii – odróżni nas od pozostałych firm prawniczych i zapewni większą kameralność oraz pożądaną przez klientów dyskrecję”, komentuje Arkadiusz Krasnodębski, Poland Managing Partner w Dentons.

EC Powiśle

„Nowe biuro będzie nawiązywać do aktualnych trendów w aranżacji przestrzeni, z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania kancelarii prawniczej. Znajdzie się w nim szereg rozwiązań wspierających kluczowe wartości Dentons, takie jak współpraca, transparentność, równość oraz promujących kulturę mentoringu i coachingu”, dodaje Karina Furga-Dąbrowska, partner i Chief Design Officer w Dentons.

Dentons wprowadzi się do swojej warszawskiej nowej siedziby w budynku B5, zlokalizowanego w ramach kompleksu Elektrownia Powiśle, w 2019 roku.

Anna Młyniec, JLLAnna Młyniec, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL, komentuje: „Wczesne rozpoczęcie przez Dentons poszukiwań oraz negocjacji pozwoliło na wynajęcie bardzo atrakcyjnej powierzchni biurowej w ramach obiektu z dostępem do tarasu do wyłącznego użytku firmy. Świetnie skomunikowany, unikalny i wielofunkcyjny koncept, jakim jest Elektrownia Powiśle, czyni to miejsce idealną siedzibą dla firm stawiających na niebanalne lokalizacje, chcących się wyróżnić na rynku, jak również zaoferować swoim obecnym i potencjalnym pracownikom szeroką ofertę udogodnień”.

„Cieszymy się, że tak renomowana kancelaria jak Dentons wybrała na swoją siedzibę nasz projekt. Elektrownia Powiśle to inwestycja wyjątkowa na skalę całego regionu Europy Środkowej. Zabytkowe obiekty w połączeniu z nowoczesną architekturą biurowców klasy A, zaoferują przyszłym najemcom wiele możliwości prowadzenia biznesu w jedynym w swoim rodzaju miejscu. W budynku dawnej elektrowni znajdą się unikatowe restauracje, autorskie kawiarnie i butiki, a starannie zaprojektowane place o charakterze miejskim staną się przestrzenią do spotkań w niezobowiązującej atmosferze. Całości dopełnia fakt, że rewitalizujemy serce Powiśla, część Śródmieścia, które w ostatnim czasie na nowo zaczyna tętnić życiem”, komentuje Bartosz Prytula, Partner & Head of the Office Development and Leasing, White Star Real Estate.

Kompleks Elektrownia Powiśle powstaje na terenie dawnej Elektrowni Powiśle, pomiędzy ulicami Dobrą, Leszczyńską, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Zajęczą, w pobliżu Centrum Nauki Kopernik oraz Biblioteki Uniwersyteckiej. Najnowsza inwestycja funduszu EPISO 4 zarządzanego przez Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate zakłada utworzenie na terenie historycznej elektrowni trzech obiektów biurowych o powierzchni 23 000 mkw., jak również 15 500 mkw. powierzchni handlowo - usługowej, 6 000 mkw powierzchni przeznaczonej na apartamenty oraz 5 500 mkw powierzchni dedykowanej na hotel. Zrewitalizowane przestrzenie będą miejscem organizacji szeregu imprez kulturalnych. Dużym atutem kompleksu jest dostęp do środków komunikacji miejskiej, w tym bezpośrednie sąsiedztwo stacji metra Centrum Nauki Kopernik, jak również ścieżek rowerowych.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*