Kolejny najemca w Business Garden

Firma Cognex otworzy swoją nową siedzibę w Business Garden we Wrocławiu

Cognex, jeden z największych na świecie dostawców systemów wizyjnych, wynajął blisko 500 mkw. w budynku F we wrocławskim Business Garden. Firma przeprowadzi się do nowej siedziby już w październiku tego roku. W procesie poszukiwania nowego biura i negocjowania warunków najmu Cognex doradzali eksperci JLL.

„Nasza autorska koncepcja innowacyjnych parków biznesowych w Polsce okazała się strzałem w dziesiątkę. Otwarte kompleksy we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem najemców. Cognex jest kolejną międzynarodową, renomowaną firmą, która zdecydowała się otworzyć swoją siedzibę w Business Graden”, mówi Marek Ulanecki, Leasing Manager, Vastint Poland.

Cognex jest jednym z największych na świecie dostawców systemów wizyjnych, czujników wizyjnych i przemysłowych czytników kodów. Rozwiązania wizyjne firmy Cognex pomagają użytkownikom podnosić jakość swoich produktów, eliminować błędy produkcyjne, obniżać koszty produkcji.

„Jednym z głównych kryteriów wyboru naszego nowego biura była lokalizacja. Kompleks Business Garden znajduje się przy jednej w głównych arterii miasta, która zapewnia wygodne połączenia komunikacją miejską z resztą Wrocławia. Dodatkowym atutem jest bezpośrednie położenie kompleksu przy największym centrum handlowo-rozrywkowym na Dolnym Śląsku – Magnolia Park”, komentuje Michał Molenda, District Sales Manager, Cognex.

Business Garden Wrocław  to nowoczesny park biurowy, który tworzy zespół dziewięciu budynków o łącznej powierzchni biurowej 117 000 mkw. Aktualnie realizowany jest drugi etap inwestycji – sześć budynków o powierzchni ponad 76 000 mkw. Oddany do użytku w 2017 r. pierwszy etap, obejmujący m.in. budynek F, został niedawno sprzedany przez Vastint Poland funduszowi ISOC Group. Projekt posiada certyfikat LEED na poziomie Platinum. W skład kompleksu wchodzi pawilon restauracyjny oraz ogród, a w najbliższej przyszłości, z myślą o najemcach, zostanie otwarte przedszkole, placówka medyczna oraz dodatkowa kantyna.

Marcin Gajewski

Popyt na wielofunkcyjne kompleksy biurowe utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Business Park, który położony jest aż na 7 hektarach, dostarczy swoim najemcom wielu udogodnień. Ciekawym konceptem jest tutaj osobny i ogólnodostępny pawilon restauracyjny położony wśród terenów zielonych. Dodatkowo, Business Garden, mimo swojego rozmiaru, dzięki wszechobecnej zieleni i niskiej zabudowie, sprawia wrażenie kameralnego obiektu, co z pewnością przyczynia się do jego popularności.

Marcin Gajewski

Konsultant we wrocławskim biurze JLL

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*