Firma doradcza KPMG wybrała OPERA Office na swoje biuro w Gdańsku

Warszawa, 10 Styczeń 2011 – Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, że w 4 kw. 2011 roku została zawarta umowa najmu pomiędzy firmą doradczą KPMG i spółką EURO STYL - właścicielem inwestycji OPERA Office w Gdańsku. KPMG to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. W Polsce KPMG działa w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.

Biuro KPMG w Gdańsku zajmie 395 mkw. na trzecim piętrze OPERY Office. Biuro firmy zlokalizowane będzie w części biurowca wysuniętej w stronę głównej arterii komunikacyjnej Gdańska – Alei Zwycięstwa. Najemca rozpocznie pracę w nowej lokalizacji w 3 kwartale 2012 roku.

OPERA Office to zlokalizowany w Gdańsku budynek biurowy klasy A, który będzie oferował 7.300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej przeznaczonej na wynajem. Obiekt składa się z dwóch skrzydeł – czteropiętrowej części A o powierzchni piętra około 700 mkw. oraz trzypiętrowej części B o powierzchni piętra około 1,000 mkw. Budynek posiada charakterystyczne zielone patio, które porasta zachowany na działce budowlanej starodrzew, nawiązujący do pobliskiego Parku Steffensa.

biuro opera office gdańsk

Budynek OPERA Office wyposażony będzie we wszystkie udogodnienia techniczne dostępne w budynkach klasy A, w tym m.in. klimatyzację z nawilżaniem, agregat prądotwórczy, BMS, podnoszone podłogi (prześwit 12 cm), podwieszane sufity, instalacje elektryczne, okablowanie IT i puszki podłogowe oraz uchylne okna. Najemcy i goście będą mieli do dyspozycji parkingi, podziemny oraz naziemny, mieszczące odpowiednio 122 i 79 miejsc postojowych. Na poziomie -1 będzie znajdował się parking dla rowerów oraz prysznice dla cyklistów.

Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu, EURO STYL dodał: „Cieszymy się, że renomowana firma doradcza, którą jest KPMG, obdarzyła nas zaufaniem i dołączyła do grona najemców projektu OPERA Office. Jesteśmy przekonani, że zarówno firma KPMG, jak i inni Najemcy, którzy wybrali już, bądź wybiorą OPERĘ Office, docenią rozwiązania, jakie oferuje nasz biurowiec. Projekt powstawał z myślą o rosnących stale wymaganiach użytkowników powierzchni biurowych, które muszą być już nie tylko komfortowe, ale także powinny nadążać za rozwijającą się technologią. Z pewnością dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić naszym Najemcom nowoczesne lokum w najwyższej klasy otoczeniu.

Magdalena Reńska, Manager Oddziału Regionalnego, Gdańsk Jones Lang LaSalle dodała: „Zorganizowanie miejsca pracy w nowoczesnym, wysokiej klasy wnętrzu, a także z łatwo dostępnymi miejscami parkingowymi, to istotny element ułatwiający codzienne funkcjonowanie. Obecny rynek powierzchni biurowej w Trójmieście cechuje nadpodaż nowoczesnych biur, która pozwala najemcom na swobodę wyboru i dość silną pozycję negocjacyjną.”

Budynek OFERA Office jest dogodnie zlokalizowany przy Al. Zwycięstwa w Gdańsku, w bliskim sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej i stacji SKM: Politechnika. Lokalizacja przy głównej arterii komunikacyjnej, na granicy Gdańska i Wrzeszcza, zapewnia łatwy i szybki dojazd do wszystkich części Trójmiasta. Tuż obok znajduje się kompleks rekreacyjno-sportowy z siłownią, basenem, kortami tenisowymi i boiskiem do piłki nożnej. Przyszli Najemcy będą mieli możliwość skorzystania z udogodnień, jakie zapewnia bliskie sąsiedztwo Multikina i Opery Bałtyckiej. Odległość biurowca od Starego Miasta to około 2 km.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*