Kwartalne spotkanie ABSL w Trójmieście

21 marca w siedzibie Invest in Pomerania odbyło się kolejne, kwartalne spotkanie ABSL w Trójmieście (Tri-City Regional Chapter). Wzięło w nim udział ponad 30 osób - firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu mających swoje siedziby w regionie, jak również przedstawicieli instytucji wspierających rozwój sektora BPO/SSC (Invest in Pomerania, InvestGDA) oraz partnerów strategicznych ABSL – JLL i Randstad. Spotkanie poprowadził Dariusz Bazeli, General Manager Geoban Poland, a zarazem szef Tri-City Regional Chapter. Miasto Gdynię reprezentowała Agata Żurek, z Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Budynek biurowy Tensor, Gdynia


W trakcie spotkania Paweł Panczyj, Dyrektor Zarządzający ABSL w Polsce, podsumował wizytę przedstawicieli Association of Business Service Leaders na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Reprezentanci Zarządu ABSL spotkali się tam z Wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który zapewnił o swojej otwartości na współpracę z inwestorami. Przedstawiciele organizacji wzięli również udział w dyskusji o sektorze i prognozach jego rozwoju oraz największych wyzwaniach. Ponadto, Paweł Panczyj przybliżył uczestnikom spotkania szczegóły siódmej konferencji ABSL, która odbędzie się w czerwcu w Katowicach.

Bardzo istotnym tematem poruszonym w trakcie spotkania przez Marcina Piątkowskiego, Dyrektora Invest in Pomerania, był rozwój sektora usług dla biznesu w Trójmieście oraz potrzeby firm tam zlokalizowanych, w tym oczekiwania i potrzeby ekspatów. Z kolei Alan Aleksandrowicz, Prezes Zarządu InvestGDA przybliżył słuchaczom szczegóły strategii wsparcia inwestorów w regionie oraz inicjatyw współpracy szkolnictwa wyższego z sektorem BPO/SSC.

Marcin Piątkowski, Dyrektor Invest in Pomerania, skomentował: „Dynamiczny wzrost rynku trójmiejskiego stanowi niewątpliwie wyzwanie także pod kątem dopasowania sfery edukacyjnej do potrzeb pracodawców. Wspólnie z przedstawicielami ABSL prowadzimy rozmowy na temat konkretnych działań jakie mogłyby być podjęte w przyszłości.”
JLL jest Partnerem Strategicznym ABSL nieprzerwanie od 2011 r.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*