Lakeside z pozwoleniem na użytkowanie

Budynek Lakeside z końcem października otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Pierwsza warszawska inwestycja ATENOR od dłuższego czasu przyciąga najemców, a jego powierzchnia została wynajęta już w 80%. Do grona przyszłych użytkowników budynku należą m.in. firmy z branży medycznej, energetycznej i IT. Za wyłączną komercjalizację budynku odpowiada firma JLL Polska.

Dotychczas na liście najemców Lakeside znalazły się firmy Grupy Polenergia, które wynajęły blisko 3500 mkw. powierzchni, Lux Med, wynajmując ponad 13 tys. mkw. i ustanawiając tym samym status największej pojedynczej transakcji biurowej na warszawskim rynku w 2023 roku., Bonduelle Polska a także Hewlett Packard Enterprise (HPE), który podpisał umowę najmu jako pierwszy najemca i wkrótce wprowadzi się do biurowca.

"Cieszy nas fakt, że budowa Lakeside przebiegła zgodnie z założonym harmonogramem. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie z końcem października dodatkowo to poświadcza – jesteśmy gotowi na przyjęcie najemców do naszego flagowego biurowca w Warszawie. Projektowi Lakeside od początku przyświecały jakość, dostępność i komfort. Wynajem powierzchni w 80% już na tym etapie inwestycji jest dowodem, że udało się je wszystkie wcielić w życie. ” mówi Maciej Cuch, Project Manager projektu Lakeside, ATENOR.

Małgorzata Arseniuk

Uzyskanie 80% wynajętej powierzchni to ogromny sukces, do którego przyczyniliśmy się również i my, zespół JLL, odpowiadając za komercjalizację budynku. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało się osiągnąć tak wiele, podczas gdy budynek był jeszcze w fazie budowy. Niezwykle istotna jest również ranga najemców, w skład której wchodzą jedne z największych kluczowych polskich oraz międzynarodowych firm, które przyciągnęły innowacyjny projekt i liczne zalety tej inwestycji.

Małgorzata Arseniuk

Senior Consultant, Office Agency, JLL

Lakeside to nowoczesny biurowiec o powierzchni około 23 844 m2, Budynek już na etapie budowy uzyskał certyfikat BREEAM, na najwyższym poziomie „Outstanding”, oraz certyfikat WELL na poziomie „Gold”. Biurowiec będzie wyposażony w szereg udogodnień, takich jak lokal gastronomiczny z kawiarnią, pełną infrastrukturę dla rowerzystów oraz stacje ładowania samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych. Dzięki korzystnej lokalizacji na warszawskim Mokotowie, Lakeside jest znakomicie skomunikowany - w bliskiej odległości do stacji metra Służew i Wilanowska oraz przystanków autobusowych i tramwajowych. Ponadto, inwestycja wyróżnia się wyjątkowym widokiem z okien na przylegający do inwestycji park oraz jezioro.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*