Lux Med największym najemcą Lakeside

Grupa Lux Med, lider na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, wynajęła ponad 13 tys. mkw. powierzchni biurowej w budynku Lakeside, należącym do ATENOR. Poziom wynajęcia budynku osiągnął tym samym 80%. Lux Med zajmując ponad połowę powierzchni budynku jest największym najemcą Lakeside. Jak dotychczas transakcja ta jest największą pojedynczą transakcją biurową na warszawskim rynku w 2023 roku. Nowe biuro Lux Med zostanie otwarte w drugiej połowie 2024 roku.

Lakeside jest unikatową inwestycją na biurowej mapie Warszawy, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że do grona najemców budynku dołączył Lux Med lider polskiego rynku prywatnych usług zdrowotnych. Przy realizacji inwestycji przyświecał nam cel, nie tylko zapewnienia nowoczesnego biurowca, który będzie atrakcyjny dla najbardziej wymagających najemców, ale również stworzenia przestrzeni w pełni spójnej ze standardami ekologicznymi i europejskiej taksonomii, jak również stawiającej na pierwszym miejscu dobrostan użytkowników. Jesteśmy dumni, że już teraz możemy pochwalić się certyfikacją na najwyższym poziomie oraz faktem, że doceniają ją nasi najemcy, dla których zielone standardy są równie istotne.” - mówi Karolina Pawłowska Leasing & Development Manager, ATENOR Poland.

Lakeside to nowoczesny biurowiec o powierzchni około 23 850 m2, którego otwarcie planowane jest na IV kwartał 2023 roku. Nowatorski budynek już na etapie budowy uzyskał certyfikat BREEAM, na najwyższym poziomie, Outstanding oraz certyfikat WELL na poziomie Gold. Biurowiec będzie wyposażony w szereg udogodnień, takich jak lokal gastronomiczny z kawiarnią,  pełną infrastrukturę dla rowerzystów oraz stacje ładowania samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych. Dzięki korzystnej lokalizacji na warszawskim Mokotowie, Lakeside jest znakomicie skomunikowany, z bardzo bliską odległością do stacji metra Służew i Wilanowska oraz dużej liczbie bliskich przystanków autobusowych i tramwajowych. Ponadto, inwestycja wyróżnia się wyjątkowym widokiem z okien na przylegający do inwestycji  park oraz jezioro.

Za komercjalizację budynku odpowiada JLL.

„Cieszymy się, że już niedługo nasi pracownicy będą mieli możliwość pracy w nowej i wygodnej przestrzeni biurowej. Nasz wybór nie był przypadkowy. Oprócz przyjaznych pracownikom rozwiązań architektonicznych, priorytetem była dla nas kwestia zastosowanych tu rozwiązań pro-środowiskowych. Budynek oddaje ducha idei zrównoważonego rozwoju, która LUX MED jest szczególnie bliska. Wierzę, że w tym naszym nowym miejscu pracy zrodzi się wiele wyjątkowych pomysłów, które pozwolą rozwijać naszą firmę i osiągać kolejne sukcesy. To następny krok w ponad 30-letniej podróży LUX MED, którego już nie możemy się doczekać” - mówi Jakub Tatak, członek zarządu LUX MED ds. finansowych.

W transakcji po stronie Najemcy doradzała firma REINA Company.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*