Madison International Realty kupuje 50 proc. udziałów w wieżowcu Warsaw Spire

Wartość wieżowca to ok. 350 milionów euro. Transakcja sprzedaży udziałów w najwyższym biurowcu w Europie Środkowej jest jedną z największych na polskim rynku nieruchomości biurowych.

Firmy Madison International Realty i Ghelamco poinformowały, że Madison International Real Estate Liquidity Fund VI LP nabył 50 proc. udziałów wieżowca Warsaw Spire (budynek A), stając się w ten sposób wraz z Ghelamco GP12 równoprawnym właścicielem obiektu. Wartość budynku wieżowego oszacowano na 350 milionów euro. Transakcja sprzedaży udziałów jest jedną z największych na polskim rynku nieruchomości biurowych.

Warsaw Spire to flagowy projekt Ghelamco Poland, a także najwyższy budynek biurowy w Europie Środkowej. W 2017 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie MIPIM Awards w kategorii Best Office & Business Development. Wysokość budynku wraz z iglicami sięga 220 m (49 pięter), a jego powierzchnia to 64 500 m kw. Wieżowiec jest wynajęty w ponad 95 proc., a wśród jego najemców są m.in. firmy takie jak: Samsung, JLL, Mastercard, Shire, The Heart, Daftcode, Panattoni i Ghelamco.

Warsaw Spire zlokalizowany jest w nowym biznesowym centrum Warszawy w pobliżu ronda Daszyńskiego. To najdynamiczniej rozwijająca się część miasta. W bliskim sąsiedztwie znajduje się II linia metra oraz liczne tramwaje i autobusy. Integralną częścią inwestycji jest plac Europejski – atrakcyjnie zaaranżowana przestrzeń miejska z fontannami, zielenią i meblami miejskimi, która powstała u stóp wieżowca.

Madison International Reality należy do czołowych inwestorów na rynkach nieruchomości
w Stanach Zjednoczonych i Europie. Inwestycja w Warsaw Spire jest zgodna ze strategią Funduszu VI, który w 2016 roku pozyskał 1,24 miliarda dolarów.

– Warsaw Spire to budynek, który stał się ikoną dynamicznie rozwijającego się rynku nieruchomości w Polsce. Wyróżnia się jakością i jest przykładem spektakularnego sukcesu komercyjnego. Cieszymy się, że naszym partnerem i nowym współwłaścicielem wieżowca została amerykańska firma Madison International Realty, która swoje portfolio buduje w oparciu o najlepsze inwestycje nieruchomościowe na świecie – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

– Warsaw Spire wyznaczył nowy standard na polskim rynku. Cieszymy się ze współpracy z Ghelamco, która zaowocowała tą wyjątkową transakcją. Polski rynek jest nastawiony na jak najlepsze wyniki. Kupując tą jedyną w swoim rodzaju nieruchomość wpisujemy się w ten trend. W Madison International Realty jesteśmy dumni z tego, że budujemy silne relacje z najlepszymi w swojej klasie firmami partnerskimi, uzyskując dostęp do lokalnych rynków, a następnie wprowadzając nasz sposób działania i doświadczenie w dziedzinie nieruchomości. To kolejny świetny przykład takiego podejścia – komentuje Derek Jacobson, Co-Chief Investment Officer w Madison International Realty.

W transakcji Madison International Realty reprezentowała firma Greenberg Traurig, a Ghelamco firmy Dentons, JLL i CBRE.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*